[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

پگاه فارس تندیس واحد برتر لبنی استان را دریافت کرد، روزنامه شیراز نوین

شرکت پگاه فارس تندیس واحد برتر لبنی استان در بزرگ‌ترین گردهمایی فعالان صنعت غذا در جنوب کشور را دریافت کرد. به گزارش شیرازنوین، در همایش گرامیداشت روز جهانی ایمنی غذا که با حضور معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رئیس سازمان غذا و دارو، استاندار، رئیس دانشگاه علوم‌ پزشکی استان و سایر مسئولان ملی و استانی در مجتمع فرهنگی رفاهی دانشگاه شیراز برگزار شد، لوح و تندیس واحد برتر لبنی استان به پگاه فارس رسید.
مهندس محمد بزم‌آرا مدیرعامل پگاه فارس، در حاشیه این همایش گفت: پگاه همواره به‌عنوان حامی حقوق مصرف‌کنندگان، با تولید محصولات ایمن، باکیفیت و سالم، در توسعه سلامتی جامعه نقش بسزایی را ایفا کرده است. وی مهم‌ترین شاخص‌ها در انتخاب پگاه فارس به‌عنوان واحد برتر لبنی استان را پایین بودن میزان شکایات در طول دوره بازرسی سالانه، انطباق نمونه‌برداری‌های انجام‌شده در طول دوره یک‌ساله و همکاری با سازمان غذا و دارو در زمینه تبادل اطلاعات و آموزش عنوان کرد.
بزم‌آرا تصریح کرد: کسب بالاترین امتیاز در ممیزی prps اداره نظارت، ارسال به‌موقع گزارشات نتایج آزمون محصولات و مواد اولیه به کارشناسان مربوطه، رعایت اصول ایمنی غذا و تمدید به‌موقع و بدون عدم انطباق iso 22000 و haccp و همکاری متقابل با علوم پزشکی استان از طریق برگزاری بازدیدهای علمی برای کارشناسان، بازرسان و دانشجویان حوزه ایمنی غذا از دیگر شاخص‌های این ارزیابی بود.
مدیرعامل شرکت شیر پاستوریزه پگاه فارس همچنین در حاشیه این همایش در جمع خبرنگاران گفت: سیاست‌گذاری ما در راستای تولید محصولات سلامت‌محور و دلخواه مشتریان در بازارهای داخلی و خارجی تبیین می‌شود.
بزم‌آرا افزود: شرکت پگاه فارس قدمتی بالغ بر ۶۰ سال دارد و در شرایط فعلی با تولید 150 نوع محصول، پرچم‌دار محصولات لبنی در سه گروه پاستوریزه، استریلیزه و محصولات پودری است. وی با تأکید بر اینکه علی‌رغم همه مشکلات و چالش‌هایی که وجود دارد، اصل اول در بازارهای داخلی مبنی بر رضایتمندی مشتریان تبیین شده، اظهار داشت: با اخذ استانداردهای لازم و سخت‌گیرانه و کسب بالاترین امتیاز کارشناسان علوم پزشکی، پگاه فارس به عنوان واحد نمونه در صنعت غذا و لبنیات شناخته شد. او با بیان اینکه محصولات باکیفیت این واحد کلان صنایع غذایی جایگاه ارزنده‌ای در بازارهای داخلی و صادراتی دارند، بیان کرد: شرکت پگاه فارس در بازار محصولات صادراتی سیاست‌های توسعه بازار را دنبال می‌کند. در حال حاضر بازارهای هدف ما در حوزه‌های خلیج فارس، اوراسیا، عراق، افغانستان و روسیه هستند. مدیرعامل شرکت شیر پاستوریزه پگاه فارس با تقدیر از حمایت‌های مسئولان ارشد استان خاطرنشان کرد: مسئولان استان فارس همکاری مثبتی با مجموعه پگاه فارس دارند و برخی از چالش‌های ما با دستور مساعد استاندار مردمی فارس برطرف شده است.
وی با تشریح مشکلاتی که به صورت غیرمستقیم با آنها روبه‌روست، اظهار داشت: در حال حاضر دامداران ما با مشکلات تأمین نهاده‌های دامی روبه‌رو هستند و این در حالی است که روزانه از دامداران طرف قرارداد، بیش از ۳۲۰ تن شیر خام دریافت می‌کنیم که با حل شدن مشکلات دامداران، این آمادگی وجود دارد که مقدار شیر دریافتی را به بالای 400 تن در روز افزایش دهیم.
مهندس بزم‌آرا در بخش دیگری از سخنانش به نقش پگاه فارس در اشتغال‌زایی و رشد تولید ناخالص ملی هم اشاره داشت و گفت: مجموعه پگاه فارس بیش از پانصد فرصت شغلی مستقیم در کارخانه ایجاد کرده و یک‌هزار نفر هم در مجموعه توزیع محصولات مشغول به فعالیت هستند. در کنار این با همکاری با دامداران زمینه اشتغال‌زایی تا دوهزار نفر را به صورت غیرمستقیم مهیا می‌کنیم.
مدیرعامل شرکت شیر پاستوریزه پگاه فارس در ادامه به ارائه محصولات سلامت‌محور اشاره کرد و افزود: شرکت پگاه با تولید محصولات متنوع و دریافت تناژ شیر قابل‌توجه در گرید A تولیدکنندگان صنایع لبنی قرار می‌گیرد و در سال جاری با ارائه محصولات جدید فاماس (ماست همزده با فرمولاسیون مخصوص پگاه فارس) و کشک خشک صنعتی عروسکی برای اولین بار در حوزه سلامت جامعه گام برمی‌دارد. وی در پایان نقش محصولات لبنی را در سلامت جامعه ارزنده اریابی کرد و افزود: یکی از چالش‌هایی که در جامعه وجود دارد به فقر کلسیم بازمی‌گردد که با توجه به این آسیب خطرناک محصولات غنی‌شده و متنوع برای کودکان و نوجوانان به بازار ارائه می‌شود.
لازم به ذکر است در این مراسم از سید حسام حمیدی همکار پگاه فارس به‌عنوان مسئول فنی برتر استان نیز تقدیر شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی