[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

زیارت با معرفت هدف اصلی سفر اربعین است، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گلایه هیئات مذهبی در خصوص عدم همراهی برخی از مدیران را موردتوجه قرار داد و تأکید کرد: بعید می‌دانم مدیری داشته باشیم که در دستگاه امام حسین(ع) همراهی و همکاری شایسته نداشته باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر محمدهادی ایمانیه در گردهمایی فعالان و موکب داران اربعین حسینی و نشست سالانه شوراهای هیئات مذهبی استان فارس، پس از شنیدن مشکلات و پیشنهادات، گفت: انتظار و تخصیص بودجه دولتی با ماهیت هیئات و مواکب همخوانی ندارد و کار خودجوش مردمی اصول کار خدام امام حسین(ع) است و فقط وظیفه دولت باز کردن مسیر برای فعالیت اینگونه تلاش‌های مردمی و اعتقادی است.
دکتر ایمانیه گلایه هیئات مذهبی در خصوص عدم همراهی برخی از مدیران را موردتوجه قرار داد و تأکید کرد: بعید می‌دانم مدیری داشته باشیم که در دستگاه امام حسین(ع) همراهی و همکاری شایسته نداشته باشد.
استاندار فارس با اشاره به زمینه‌سازی برای حضور مواکب و عاشقان امام حسین(ع) در راهپیمایی عظیم اربعین، اظهار کرد: ارائه خدمات مناسب در حمل و نقل هوایی و زمینی پیگیری خواهد شد تا خدام و مردم به‌راحتی در این مراسم شرکت کنند.
نماینده عالی دولت در فارس ادامه داد: در شورای اداری شهرستان‌ها، رئیس شورای هیئات مذهبی شهرستان حضور خواهد یافت. 
دکتر ایمانیه با اشاره به اینکه هدف از سفر اربعین مفهوم معرفتی است و صرفاً حالت رفت و آمد معمولی نیست، اظهار کرد: زیارت با معرفت هدف اصلی اربعین است که انگار انسان همچون معصومیت روز اول تولد، از گناهان پاک می‌شود.
وی با تأکید بر اینکه در راه امام حسین(ع)، رفع تشنگی از انسان‌ها بسیار ارزشمند است، اظهار کرد: با حضور هیئت‌های مذهبی توانمند برای آب‌رسانی به روستاهای دارای تنش آبی استان، در مقابل آورده اعتبار آنها، آورده دولت دو برابر خواهد بود تا به یاد حضرت اباعبدالله(ع) آب آشامیدنی سالم برای این نوع روستاها تأمین شود.
دکتر ایمانیه با اشاره به لزوم جذب جوان‌ها و نوجوانان به هیئات مذهبی، بیان داشت: از نظر من موفق‌ترین هیئت، هیئتی است که توانسته باشد بالاترین تعداد جوان‌ها و نوجوان‌ها را به صورت مستمر 
جذب کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی