[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۲۱
  • دوره جدید

اشتغال ضعیف صنایع تبدیلی ، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس با اشاره به اینکه تنها ۳ درصد اشتغال ناشی از صنایع استان به صنایع تبدیلی اختصاص دارد، گفت: به صورت ویژه از صنایع تبدیلی با واگذاری تسهیلات حمایت خواهیم کرد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر محمدهادی ایمانیه در همایش «صنعت غذای استان»، ضمن تبریک ولادت امام کاظم(ع) با بیان اینکه صنعت غذایی همواره یکی از برجسته‌های استان فارس محسوب شده است، اظهار کرد: در تولید مواد غذایی، فارس سال‌های متمادی در کشاورزی، باغداری و دامداری جزو رتبه‌های برتر کشور بوده است.
دکتر ایمانیه با اشاره به «دانش مرتبط با غذا» بیان داشت: دانشگاه شیراز، دانشگاه علوم پزشکی شیراز و سایر مراکز علمی مرتبط با اساتید متخصص و پژوهشگران جست‌وجوگر در کنار کشاورزان، دست به دست هم داده‌اند تا فارس بتواند در عرصه‌های کشاورزی، باغداری و دامپروری با بهره‌وری بالاتر عمل کند.
استاندار فارس افزود: تنها ۳ درصد از صنایع استان به صنایع تبدیلی اختصاص دارد که باید با توجه به ظرفیت عظیم استان فارس، افزایش پیدا کند. نماینده عالی دولت در فارس ضمن تأکید بر ارتباط حاکمیت با متخصصان و فعالان بخش‌های مختلف جامعه، اظهار کرد: برای مشورت و استفاده از نظرات کارشناسی فعالان صنایع غذایی در راستای ارتقای وضعیت این صنعت آمادگی داریم.
دکتر ایمانیه بر همفکری فعالان بخش خصوصی صنایع غذایی برای کاهش قیمت نهایی محصولات تأکید کرد و گفت: با افزایش بهره‌وری، هزینه‌ها کمتر و برون‌داد بیشتر خواهد شد و برای این کار نیازمند علم روز دنیا هستیم؛ بنابراین تولیدکنندگان، افراد تحصیل‌کرده و باتجربه در این صنعت با همفکری راهکارهای مناسب را در راستای کاهش قیمت نهایی محصولات تهیه کنند.
استاندار فارس با بیان اینکه فقر فرهنگ غذایی در مصرف غذا بیش از فقر اقتصادی است، گفت: با تغییر در سبک زندگی کنونی باید به فکر اصلاح الگوی مصرف باشیم.
نماینده عالی دولت در فارس از پیگیری مجدد مشکلات برق صنایع استان خبر داد و گفت: باید از سمت بخش خصوصی برای رفع مشکلات برق، پیگیری بیشتری انجام شود.
استاندار فارس با بیان اینکه در واگذاری تسهیلات از طریق تبصره ۱۸ و سایر منابع برای صنایع تبدیلی کمک ویژه می‌کنیم، افزود: مدیران صنایع تبدیلی با اخذ تسهیلات به دنبال توسعه و گسترش فعالیت باشند. ۸۵ درصد مصوبات کارگروه رفع موانع تولید اجرایی شده و به‌جد به دنبال رونق تولید با حمایت از صنایع هستیم. 
دکتر ایمانیه در ادامه قیمت گاز صنایع را موردتوجه قرار داد و گفت: پیگیری برای گاز صنایع انجام شده و برای تصمیم گیری نهایی باید این موضوع در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان با حضور مدیران مرتبط مطرح شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی