[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

توسعه جنوب محقق می‌شود، روزنامه شیراز نوین

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار فارس گفت: توسعه هدفمند و پیشرفت همه‌جانبه منطقه جنوب فارس از رهگذر و با پشتوانه وجود وحدت اصیل، ریشه دار و مثال زدنی میان اهل تشیع و تسنن که از سالیان متمادی به صورت عمیق ریشه دوانده، ادامه یافته و قابل تحقق است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، اسماعیل محبی پور در همایش علمای اهل سنت و شیعه استان فارس در لارستان افزود: اکنون مسئله وحدت شیعه و سنی در منطقه جنوب فارس و حتی تأکید بر آن تا حدودی موضوعی تکراری شده و باید بتوان از این رهگذر و به‌صورت کاربردی‌تر و برنامه‌ریزی اصولی به سمت توسعه و پیشرفت همه‌جانبه منطقه گام برداشت.
وی یادآور شد: علما، اندیشمندان، بزرگان، نخبگان و ذی‌نفوذان اجتماعی و معتمدان، ائمه جمعه و جماعات شیعه و سنی در مناطق جنوبی این استان به‌عنوان ناظران امین، مانع از ایجاد خدشه و انحراف در مسیر وحدت اصیل و مثال‌زدنی اهل تشیع و تسنن در منطقه شوند.
وی تصریح کرد: برای تحقق این مهم البته باید چند مؤلفه مهم در دستور و اولویت هم مسئولان و متولیان امور اجرایی و هم خواص جامعه اعم از شیعه و سنی در این منطقه به طور جدی قرار گیرد.
محبی پور یادآور شد: مرحله نخست شامل سطح راهبردی است که از رهگذر و به پشتوانه این وحدت اصیل در منطقه و با حضور همه علما، اندیشمندان، خواص و نخبگان شیعه و سنی و مغزهای متفکر این دو طیف انجام می‌شود که با تشکیل یک اتاق فکر، مسیرها و شاخص‌های توسعه ای در حوزه‌های مختلف اعم از سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، عمرانی و سایر مؤلفه‌های دخیل در امر توسعه را همراه با یک برنامه عملیاتی تبیین و ترسیم کنند.
وی یادآور شد: گام و سطح دوم در این راستا هدایتگری است که انجام این مهم هم باید بیشتر از سوی خواص، علما و اندیشمندان هر دو طیف باشد و در حقیقت باید خروجی سطح راهبردی و گام اول در این سطح دوم محقق شود و با جریان سازی، سایر اجزای جامعه و گروه‌های مردمی را در مسیر و حرکت‌های امیدبخش و پیشرفت منطقه همراه کنیم.
محبی پور تأکید کرد: همچنین گام سوم در این راستا سطح نظارتی بر موضوع وحدت شیعه و سنی در منطقه است که البته رسالت و وظیفه مسئولان، نخبگان، متنفذین و خواص شیعه و سنی هم در تحقق این مهم بسیار سنگین است و باید به عنوان ناظران امین و با بررسی فرایندهای مختلف توسعه ای از ایجاد هرگونه خدشه و موانع و انحراف در این مسیر و وجود وحدت اصیل و الگو در منطقه جنوب فارس جلوگیری کنند.
معاون استاندار فارس تصریح کرد: حفظ وحدت یک ضرورت و تأکید دینی و ملی است و دولت و مجموعه مدیریت اجرایی استان هم با همه توان و به صورت ویژه از این موضوع حمایت خواهد کرد. محبی‌پور یادآور شد: مردم دیار لارستان بزرگ و شهرستان‌های جنوبی فارس اعم از شیعه و سنی سال‌هاست که با درک و بینشی عمیق و به معنای واقعی کلمه با ضرورت حفظ و تقویت وحدت و همگرایی، زندگی مسالمت آمیز و با دوری از کینه‌ورزی‌های بیهوده و منازعات مذهبی در کنار همدیگر هستند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی