[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

رئیس هیئت هندبال فارس: باید نمایندگان بیشتری در تیم ملی داشته باشیم، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - گروه ورزش
برای شرکت در مسابقات آسیایی  و همبستگی کشورهای اسلامی‌که قرار است در کشور ترکیه برگزار شود، دو هندبالیست بانوی فارسی به تیم ملی هندبال دعوت شدند.
زهرا فقیهی از شیراز و توران سلمان پور از فیروزآباد، دو نماینده استان در تیم ملی خواهند بود اما رئیس هیئت هندبال فارس عقیده دارد تعداد نفرات‌ این استان در تیم ملی می‌تواند خیلی بیشتر از ‌این‌ها باشد.
رضا غلامشاهی گفت: اردوی تیم ملی از 18تیرماه زیرنظر مربی جدید اسپانیایی آغاز شد و ما دو نماینده در‌ این اردو داشتیم اما قطعاً سهمیه فارس می‌توانست خیلی بیشتر از ‌این‌ها باشد. متأسفانه خانم رؤیا نوروزی به دلیل مصدومیتی که از فصل قبل در لیگ برتر داشتند، در حال ریکاوری هستند و به‌ این اردو نرسیدند. خانم زینب بذرافکن هم که یکی از بهترین دروازه‌بان‌های چندفصل اخیر لیگ برتر ‌ایران بودند در ‌این اردو شرکت نکردند. همچنین خانم شیما زارع هم که یکی از بهترین‌های تیم ملی در سال‌های اخیر بوده‌اند و حتی کاپیتان تیم ملی در مسابقات جهانی هم بودند، تصمیم گرفتند پس از ‌این مسابقات از تیم ملی خداحافظی کنند و وارد جرگه مربیان شدند و در حال حاضر نیز یکی از بزرگ‌ترین مدارس استعدادیابی هندبال در سطح کشور را دارند.
وی افزود: قطعاً در اردوهای بعدی، تعداد بازیکنان فارس در تیم ملی بیشتر از ‌این خواهد بود. استان فارس همیشه بیشترین سهم را در اردوی تیم ملی ‌ایران داشته و یکی از قطب‌های اصلی بانوان هندبال کشور است. برای دو ورزشکار خوب ملی پوشمان هم آرزوی موفقیت می‌کنم. خانم توران سلمان پور امسال در تیم تأسیسات دریایی تهران حضور دارد و خانم زهرا فقیهی نیز در تیم فولاد مبارکه سپاهان بازی می‌کنند. شک نکنید اگر تمامی‌ بازیکنان فارسی در قالب یک تیم از همین استان در مسابقات کشوری شرکت کنند، نماینده فارس قهرمان کشور خواهد شد.
متولی هندبال فارس در خصوص مسابقات پیش روی تیم ملی گفت: مسابقات همبستگی کشورهای اسلامی ‌با حضور 8 تیم در ترکیه برگزار می‌شود که ‌ایران در گروه «ب» با تیم‌های کامرون، افغانستان و آذربایجان هم گروه است و از هر گروه دو تیم راهی مرحله نیمه نهایی خواهند شد و ما به موفقیت تیم کشورمان در ‌این رقابت‌ها امیدواریم.
غلامشاهی در خصوص برنامه‌های هیئت هندبال فارس نیز گفت: برگزاری اردوهای استعدادهای برتر و نونهالان استان فارس در شیراز را اخیراً برگزار کردیم. همچنین اردوی تیم شهید چمران لارستان، شهید کاوند مرودشت و هیئت هندبال جهرم را برگزار می‌کنیم برای حضور در مسابقات نونهالان کشوری.‌ این برنامه در شهرستان کازرون و با هماهنگی فدراسیون هندبال برگزار شد. 
وی ادامه داد: درتیم ملی اعزامی ‌کشورمان به مسابقات جوانان آسیا در بحرین،  دو نماینده از استان فارس حضور دارند. آقای محمود متین به عنوان سرپرست تیم ملی و آقای متین ظهرابی به عنوان بازیکن.  همچنین تیم امید بانوان شهید چمران لارستان را به عنوان نماینده استان فارس در مسابقات کشوری داریم که باید از مدیریت محترم‌ این تیم جناب آقای راستی تشکر کنم. 
در برخی رسانه‌ها عنوان شده بود که تیم شهید چمران لارستان دیگر فعالیتی در عرصه هندبال ندارد اما ‌این تیم امسال با دو تیم در لیگ دسته یک کشور (آقایان و بانوان) شرکت می‌کند و امیدواریم هر دو تیم به لیگ برتر صعود کنند. مدیریت‌ این تیم توجه ویژه‌ای به بخش پایه دارد و امیدواریم بتوانند موفقیت‌های گذشته را تکرار کنند.
پنجمین دوره بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی ‌از 18 تا 27 مرداد در شهر قونیه ترکیه برگزار خواهد شد. در ‌این دوره از بازی‌ها، در مجموع ۳ هزار ورزشکار از ۵۶ کشور حضور پیدا خواهند کرد. تیراندازی، دوومیدانی، بسکتبال، دوچرخه‌سواری، بوچیا، ژیمناستیک (هنری،‌ ایروبیک، ریتمیک)، شمشیربازی، فوتبال، کشتی، وزنه‌برداری، هندبال، جودو، کاراته، کیک‌بوکس، تنیس روی میز، تیراندازی با کمان، تکواندو، والیبال، شنا و ... از جمله رشته‌هایی است که در ‌این دوره از مسابقات ورزشکاران به رقابت با یکدیگر خواهند پرداخت. چهارمین دوره بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی ‌از ۱۲ تا ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ در جمهوری آذربایجان برگزار شده بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی