[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

پیشتازی صدرا در اتوبان آبادانی، روزنامه شیراز نوین

 شیرازنوین- گروه خبر 
ثبت‌نام از متقاضیان جدید نهضت ملی مسکن، تداوم سازندگی در محور قره‌پیری، بهره‌برداری از یکی از بزرگ‌ترین و مجهزترین مجموعه‌های آبی در خاورمیانه و مهم‌تر از همه تلاش برای گسترش زیرساخت‌ها در پهنه شهر جدید، از مهم‌ترین مواردی بود که سرپرست شرکت عمران صدرا به آنها اشاره کرد.
 خروج صدرا از بن‌بست ارتباطی
عزیزالله روشن صبح شنبه اول مردادماه با همراهی خبرنگاران از پروژه‌های عمرانی شهر صدرا بازدید کرد و با ارائه توضیحاتی پیرامون محور قره‌پیری افزود: این پروژه کلان ضمن ایجاد ارزش افزوده برای شهر جدید، نقش ارزنده‌ای در دسترسی محور شیراز- صدرا و بالعکس ایفا کرده و با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، تا سال ۱۴۰۳ به بهره‌برداری خواهد رسید. او روند پیشرفت فیزیکی محور قره‌پیری را ۲۷ درصد اعلام کرد و افزود: این پروژه ۱۰ کیلومتر امتداد و 44 متر عرض داشته و سه تقاطع روگذر برای آن تعریف شده است که با بهره‌برداری از آن شاهد کوتاه‌شدن مسیر تا شیراز به اندازه چهار کیلومتر، معادل ده دقیقه خواهیم بود.
سرپرست و عضو هیئت مدیره شرکت عمران صدرا در بخش دیگری از سخنانش به تعدد محور‌های ارتباطی و مواصلاتی شهر صدرا اشاره کرد و گفت: در حال حاضر مسیر‌های جدید شهر صدرا در ۴ محور بلوار خلیج فارس، محور دوکوهک، بزرگ‌راه شهید سلیمانی و بزرگ‌راه قره‌پیری تعریف شده و مسیر پنجمی از آزادراه شیراز- اصفهان در دست مطالعه توسط مشاور قرار گرفته است. 
روشن با اشاره به برخی از تلاش‌ها در راستای این پروژه بیان کرد: عملیات تعریض محور دوکوهک در دست روکش آسفالت و روشنایی معابر قرار دارد و در بزرگ‌راه شهید سلیمانی در مرحله تکمیلی است و اجرای یک چپ‌گرد باقی مانده است.روشن در ادامه خاطرنشان کرد: ۹۰ درصد پروژه قره‌پیری در تعهد عمران صدرا و ۱۰ درصد شهرداری شیراز است و 2 دوربرگردان به عهده‌ عمران صدرا و بقیه شهرداری شیراز خواهد بود.
 نهضت مسکن بر  ریل عمرانی
سرپرست و عضو هیئت مدیره شرکت عمران صدرا در بخش دیگری از سخنانش، از انجام تعهدات در پروژه نهضت اقدام ملی مسکن خبر داد. روشن از کسری ۸۶ درصدی تأمین زمین برای پروژه‌های نهضت ملی مسکن خبر داد و افزود: پس از پالایش‌های انجام شده از دویست‌هزار متقاضی ثبت‌نامی مسکن ملی، در حدود ۷۳هزار نفر واجد شرایط بوده که برای ۱۳هزار متقاضی در شهر صدرا تأمین زمین صورت گرفته و برای مابقی در حال برنامه‌ریزی و مطالعه جهت تأمین زمین هستیم. 
او با بیان اینکه تعهد شهر جدید صدرا در نهضت اقدام ملی مسکن ۵۲هزار واحد است، اظهار داشت: در حال حاضر به دنبال الحاق ناحیه ۴۹۶هکتاری در شهر صدرا که از حریم خارج شده است، هستیم تا بخشی از تأمین زمین نهضت ملی مسکن در این ناحیه انجام شود. همچنین ناحیه ۵۰۰هکتاری که در فاز ۳ شهر صدرا واقع شده مستثنیات به ۷۳ درصد رسیده و سهم شهر جدید بیشتر از ۳۰ درصد نیست. این مقام مسئول با اعلام این خبر که ثبت‌نام متقاضیان جدید نهضت ملی مسکن در شهرستان شیراز آغاز خواهد شد، گفت: در حال حاضر ۴۶ پروژه سرمایه‌گذاری در دست ساخت است و ۲۰ پروژه سرمایه‌گذاری به ارزش ۵هزار میلیارد تومان برای امسال در دست مطالعه مشاور قرار دارد. سرپرست و عضو هیئت مدیره شرکت عمران صدرا گفت: در حال حاضر پروژه‌های نهضت ملی مسکن در شهر صدرا ۲هزار و ۱۱۸ واحد در قالب ۱۲ پروژه فعال شده است که ارزش سرمایه‌گذاری آن ۲هزار میلیارد تومان است.
 تأمین مسکن رسالت شرکت عمران صدرا
سرپرست شرکت عمران صدرا در ادامه بازدید در محل پروژه مسکن اقدام ملی در پروژه «سروقامتان» گفت: در راستای اقدام ملی پروژه مشارکتی 641 واحد با وزارت دفاع داریم و در مجموع بیش از ۲هزار مسکن ملی داریم که زمین از عمران صدرا با هدف تأمین مسکن مردم تأمین می‌شود. وی اضافه کرد: پروژه مسکن ملی «ماهور ۲» در فاز ۲ صدرا شامل یک‌هزار و ۲۶۰ واحد و «ماهور 1» شامل یک‌هزار و ۷۰ واحد است و کلاً ۷۳هزار واحد پالایش نهایی مسکن ملی در صدرا باید ساخته شود که 52هزار واحد تعهد عمران صدراست. 
روشن افزود: در سال جاری پنج‌هزار میلیارد تومان در شهر صدرا سرمایه‌گذاری خواهیم کرد و با ۲۰ پروژه قرارداد بسته‌ایم‌.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی