[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۲۱
  • دوره جدید

دیدار سیاسی ایران و عربستان ، روزنامه شیراز نوین

وزیر خارجه عراق اعلام کرد که ولیعهد سعودی خواستار دیدار وزیران خارجه ایران و عربستان در بغداد شده است و این نشست به طور علنی برگزار خواهد شد.
به گزارش ایسنا، فؤاد حسین، وزیر خارجه عراق در گفت‌وگو با شبکه رووداو گفت که تاکنون پنج دور مذاکرات میان ایران و عربستان در سطح امنیتی برگزار شده است و محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان از ما درخواست کرده که دیدار وزیران خارجه عربستان و ایران در بغداد برگزار شود. وی تأکید کرد: اکنون مشغول هستیم و موعد دیدار علنی وزیران خارجه ایران و عربستان در بغداد را مشخص خواهیم کرد.
فؤاد حسین گفت: نشست‌هایی که تاکنون محرمانه و در سطح امنیتی بود، از این به بعد با وساطت عراق علنی خواهد شد و وزیران خارجه دو کشور در بغداد دیدار خواهند کرد. بر اساس این گزارش، اخیراً حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران در مورد پنج دور گفت و گوهای انجام شده بین ایران و عربستان در عراق و ادامه این گفت‌وگوها در آینده گفت: در هفته گذشته پیامی از وزیر امور خارجه عراق دریافت کردیم که طرف سعودی این آمادگی را دارد که گفت‌وگوها بین ایران و عربستان از فاز امنیتی وارد فاز سیاسی و علنی شود.
وی با اشاره به آمادگی ایران برای اینکه گفت وگوها بین تهران و ریاض وارد فاز سیاسی شود، گفت: امیدواریم این گفت‌وگو‌ها در نهایت منجر به بازگشت روابط دیپلماتیک بین ایران و عربستان به «حالت عادی» شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی