[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۲۱
  • دوره جدید

پیاز اقلید روانه بازار شد، روزنامه شیراز نوین

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان اقلید گفت: برداشت پیاز از بیش از هزار و 900 هکتار از اراضی شهرستان اقلید آغاز شد. به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان اقلید، خدامراد طرفدار با بیان اینکه این شهرستان یکی از قطب‌های تولید پیاز در استان فارس است، افزود: پیش بینی می‌شود بالغ بر یکصدهزار تن پیاز تولید و روانه بازارهای مصرف شود.
وی با اشاره به نظارت مستمر کارشناسان مراکز و کلینیک‌های موجود در شهرستان از مزارع، بخشی از پیاز تولیدی، پروانه محصول گواهی شده را دریافت نموده و با مصرف بهینه سم و کود، محصولی باکیفیت را به بازار عرضه می‌کند.
این مقام مسئول تصریح کرد: استفاده از کشت نشایی و آبیاری تحت فشار در مزارع، کمک بزرگی به مدیریت بهینه مصرف آب در این محصول دارد. 
طرفدار بر نقش محصولات صیفی از جمله پیاز در ایجاد اشتغال فصلی تأکید کرد و افزود: با توجه به کشت نشایی این محصول در شهرستان، در زمان کاشت و برداشت حدود یکصدهزار نفر روز کارگر به‌صورت فصلی مشغول به کار می‌شوند.
او اضافه کرد: پیاز تولیدی شامل ارقام سفید، زرد و قرمز بوده که با توجه به موقعیت جغرافیایی شهرستان و نزدیکی به استان‌های اصفهان، یزد و کهگیلویه و بویراحمد، بخش بالایی از نیاز استان فارس و استان‌های هم‌جوار را 
تأمین می‌کند. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی