[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

با ‌این روش به تومورها شبیخون بزنید، روزنامه شیراز نوین

صدآنلاین: سرطان برای همه‌ ما کلمه‌ آشنایی است. ‌این روزها افراد بسیاری درگیر ‌این بیماری هستند و سعی می‌کنند به شیوه‌های گوناگون آن را درمان کنند.
به گزارش صدآنلاین، فرهاد وحید متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: طبق مطالعات صورت گرفته استفاده از رژیم غذایی ناصحیح سبب افزایش شاخص‌های التهابی می‌شود که ‌این شاخص‌ها نقش مؤثری در بروز سرطان ‌ایفا می‌کنند.
وی با اشاره به ‌اینکه موادی مانند زعفران، زردچوبه، سیر و پیاز خاصیت ضد التهابی دارند؛ افزود:  مصرف مداوم ‌این مواد موجب کاهش التهاب در بدن افراد  می‌شود و  از بروز سرطان جلوگیری می‌کند.
‌این متخصص تغذیه یاد آور شد: مصرف بیش از حد روغن‌های صنعتی حاوی اسیدهای چرب ترانس و اشباع، گوشت قرمز و لبنیات پرچرب منجر به افزایش التهاب می‌شود که احتمال ابتلا به سرطان را در بدن افراد افزایش می‌دهد.
وحید در خصوص انواع التهاب تصریح کرد: التهاب به دو دسته سیستماتیک و مزمن تقسیم می‌شود که قرمزی ناحیه‌ای از پوست نشان دهنده التهاب سیستماتیک است در حالی که التهاب مزمن در درون بدن وجود دارد.
 وی عنوان کرد: افراد می‌توانند با صرف هزینه اندکی با استفاده از شاخص التهابی رژیم غذایی (DII) از میزان سالم یا ناسالم بودن رژیم  خود آگاهی پیدا کنند.
 وحید ابراز داشت: شاخص التهابی رژیم غذایی به عنوان معیاری برای پیش‌بینی بیماری‌هایی مانند سرطان و فشارخون که التهاب مزمن در پیدایش آن‌ها دخالت دارد، به کارگرفته می‌شود.
اگرچه قرارگرفتن در معرض بعضی از آلودگی‌ها، امری اجتناب ناپذیر است و نمی‌توان آن را به طور کامل از زندگی حذف کرد، اما روش‌هایی وجود دارد که می‌توان با به کارگیری آن، از انباشت سموم در بدن جلوگیری کرد. به عنوان مثال می‌توان آدامس نخورد، اگر قرار است غذایی از بیرون منزل تهیه کنیم ظرف مناسب تهیه کنیم تا مجبور نباشیم غذا را برای چند ساعت در ظروف یک بار مصرف نگه داری کنیم، می‌توانیم خودروی خود را برای مسیرهای کوتاه از پارکینگ خارج نکنیم؛ اگر گوشت تهیه کرده‌ایم آن را همراه چند شاخه رزماری یا آویشن، تخم گشنیز بپزیم تا اطمینان حاصل کنیم که سموم گوشت تا حدی گرفته شده است و بعد از پختن، سبزی را از ظرف بیرون بیاوریم.
 علاوه بر رعایت ‌این موارد، یکی از کارهای کمک کننده استفاده از دمنوش‌های سم زداست تا سمومی‌که در طول روز در بدن ما جمع شده است، دفع شود. مصرف دمنوش، اجازه تجمع سموم را در بدن نمی‌دهد، به عنوان مثال اگر شما دارویی مانند پنی سیلین یا آموکسی سیلین مصرف کرده‌اید یا ماده غذایی خورده‌اید که باعث انباشت سموم در بدن می‌شود با مصرف دمنوش می‌توانید ‌این سموم را از بدن دفع کنید.
 چای سبز: از بوته‌ای به نام «کامیلیا سینسیس» به دست می‌آید و همان بوته‌ای است که چای سیاه، سبز و سفید از آن به دست می‌آید. رنگ، طعم و مزه آن به میزان رشدبرگ‌ها، زمان برداشت و طرز عمل آوری آن ارتباط دارد. چای سبز با سرطان سینه، معده و پوست مقابله می‌کند.
 سیر: ‌این گیاه با بروز سرطان گوارشی مقابله می‌کند. مصرف سیر در حفظ سلامت قلب و عروق نیز نقش دارد.
 عصاره دانه انگور: نتایج آزمایش‌های بالینی نشان می‌دهد عصاره دانه انگور با سرطان سینه، معده، روده بزرگ، پروستات و ریه مقابله می‌کند. عصاره دانه انگور بی‌ضرر است.
 ادویه‌ها: بیشتر ادویه‌هایی که برای پخت غذاها به کار می‌رود برای حفظ سلامت مفید است.‌ این ادویه‌ها دارای خاصیت ضد سرطانی نیز است از جمله زردچوبه، زنجبیل و رزماری. تقریباً همه میوه و سبزی‌های تازه خاصیت ضد سرطانی دارد. به دلیل دارا بودن فیبر میوه و سبزیجات از جمله سیب، کلم بروکلی، کلم برگ و غیره با سرطان لوله گوارشی مقابله می‌کند. جوانه‌ها و آب سبزیجات از جمله علف گندم نیز به دلیل داشتن آنتی اکسیدان، آنزیم‌ها، ویتامین‌ها و مواد معدنی با سرطان مقابله می‌کند و مانع از بروز آن می‌شود. وی گفت: افراد باید از مصرف غذاهای پرچرب و حاوی مقادیر زیادی نمک پرهیز کنند و با پیروی از الگوی تغذیه‌ای صحیح، استفاده از میوه و سبزیجات را جزو برنامه غذایی روزانه خود قرار دهند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی