[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

جای خالی ستاره‌ها ، روزنامه شیراز نوین

هر تیم کدام بازیکن مهم خود را در فصل نقل‌وانتقالات از دست داده است؟
به گزارش فوتبال 360، فصل نقل‌وانتقالات همیشه و برای همه تیم‌ها فصل تقویت و بهتر شدن نیست. بعضی از تیم‌ها در ‌این فصل بازیکنان خوبی را از دست می‌دهند که یا نمی‌توانند جانشین خوبی برای آن‌ها جذب کنند و یا جانشینی نمی‌تواند جای خالی آن بهترین بازیکن را پر کند. ‌این مسئله گریبان تیم‌های کم‌بضاعت‌تر را بیشتر می‌گیرد که با از دست دادن ستاره‌هایشان نمی‌توانند آن‌ها را جایگزین کنند. البته در ‌این یکی، دو فصل اخیر شاید پرسپولیس را بتوان تیمی ‌دانست که بیشترین ضرر را در‌ این زمینه کرده است، تیمی‌که با از دست دادن احمد نوراللهی، شهریار مغانلو و محمدحسین کنعانی‌زادگان نتوانست جانشینان خوبی برای آن‌ها پیدا کند و در نهایت از دست رفتن جام ‌قهرمانی را هم می‌توان به همین مسئله ارتباط داد. در ادامه بررسی کرده‌ایم که ‌این فصل کدام تیم از جداشده‌هایش بیشترین ضربه را خواهد خورد و هر تیم کدام ستاره‌اش را از دست داده است.
همه چیز برای آبی‌ها بد شروع شد و خوب ادامه پیدا کرد. ستاره‌های فصل گذشته ‌این تیم یکی پس از دیگری تمدید کردند تا در کنار ستاره‌های جذب شده ترکیب ‌ایدئال ساپینتو تکمیل شود. با ‌این‌حال یک خبر، خوشی‌های هواداران آبی را خدشه‌دار کرد. امیرحسین حسین‌زاده ستاره جوان آبی‌ها بالاخره راهی شارلوای بلژیک شد تا یکی از ابزار قهرمانی فصل گذشته از دست برود. حسین‎‌زاده با وجود سن کمش از همان اولین بازی توانست خود را در ترکیب استقلال جا انداخته و جواب اعتماد فرهاد مجیدی را بدهد. استقلال البته کاپیتانش وریا غفوری را هم از دست داد تا یکی از بزرگترهای ‌این تیم جدا شده و هواداران از ‌این اتفاق و نحوه جدا شدن او عصبانی باشند.
پرسپولیس هم مانند استقلال کاپیتانش را از دست داد اما ‌این اتفاق برای قرمزهای پایتخت بسیار سخت‌تر و سنگین‌تر بود. جلال حسینی را قطعاً یکی از عوامل اصلی پنج جام پرسپولیس باید دانست، بازیکنی که حضورش در میدان حتی در 40 سالگی از نظر فنی و روحی وزنه سنگینی برای ‌این تیم  بود. البته یحیی گل‌محمدی تلاش کرد تا با نگه‌داشتن کاپیتان در کنار تیم با یک سمت جدید، از تبعات ‌این جدایی کم کند اما قطعاً پایان حضور سیدجلال حسینی در زمین بازی اتفاقی تلخ برای ‌این تیم و هوادارانش خواهد بود. درست است که جلال در فصل قبل آن تأثیر فصول گذشته را نداشت، اما بازهم جای خالی او در خیلی از بازی‌ها به چشم آمد.
با حضور مورایس و بازیکنان جدید اسم و رسم‌دار شاید ‌اینکه سپاهان از جدایی بازیکنی ضرر کند، عجیب باشد. با ‌این‌حال نمی‌توان از کنار اسامی‌ مانند دانیال اسماعیلی‌فر، سروش رفیعی، گیورگی گولسیانی و سجاد شهباززاده به راحتی گذشت. در میان ‌این بازیکنان جداشده با توجه به عملکرد می‌توان اسماعیلی‌فر را بزرگ‌ترین جداشده زردپوشان دانست، بازیکنی که به همراه امید نورافکن دو وزنه سنگین تیم نویدکیا در جناحین بودند و عملکردی شگفت‌انگیز را به نمایش گذاشتند. جدایی بازیکنی با 5 گل و 6 پاس گل، یعنی جداشدن مهم‌ترین مهره فصل گذشته. سپاهان بهترین جانشین ممکن را برای اسماعیلی‌فر جذب کرد و رامین رضاییان را به اصفهان آورد اما بعید به نظر می‌رسد که حتی ‌این انتقال پرسروصدا و جنجالی هم بتواند وزن سپاهان در جناح راست را به ‌این تیم برگرداند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی