[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۳
  • دوره جدید

۷هزار تن دانه روغنی تولید شد، روزنامه شیراز نوین

مسئول دانه‌های روغنی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: هفت‌هزار و ۵۲ تن کلزا از سطح چهارهزار و ۳۱۱ هکتار مزارع این استان تولید شد. بنا بر گزارش دریافتی شیرازنوین، منصور رشیدی با بیان اینکه برداشت کلزا از هفدهم فروردین ماه در شهرستان لامرد در جنوب فارس آغاز شد و تا بیست و هشتم تیرماه در آباده در شمال استان پایان یافت، تصریح کرد: شهرستان مُهر با تولید ۲هزار و ۵۰ تن کلزا از سطح هزار و ۴۰۰ هکتار، رتبه اول را در استان فارس دارد.
به گفته وی، استان فارس جزو ۵ استان برتر در تولید و سطح زیر کشت کلزا در کشور است. این مقام مسئول با اشاره به اینکه در سال زراعی جاری، متوسط عملکرد کلزا در استان فارس، هزار و ۷۰۰ کیلوگرم در هکتار بود، اضافه کرد: در برخی از مزارع عملکردهای بالاتر از ۵هزار کیلوگرم در هکتار نیز مشاهده شد.
رشیدی اظهار کرد: در سال زراعی جاری بیشترین ارقام کلزای کشت شده در استان فارس نپتون، ناتالی، آرشیتک، هیدرومل، هایولا ۵۰ و تراپر بود.
او ابراز کرد: ۵۸ دستگاه مجهز به تجهیزات مخصوص، برداشت کلزا را برعهده داشتند و ۱۶ مرکز خرید بخش دولتی و خصوصی این دانه روغنی را از کلزاکاران خریداری کردند.
رشیدی به اجرای چهار طرح انتخاب مشارکتی ارقام کلزا اشاره کرد و افزود: این طرح‌ها در شهرستان‌های فیروزآباد، کوار، مرودشت و داراب اجرا شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی