[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۳
  • دوره جدید

هشدار رئیس علوم‌پزشکی شیراز: مردم دوز یادآور را تزریق کنند، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به سرعت گرفتن آمار ابتلا و بستری کرونا در فارس، اعلام کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته، هر ۱۶ دقیقه یک مبتلا به کرونا در این استان بستری شده و این یک هشدار جدی نسبت به احتمال تکرار روزهای تلخ گذشته است.
به گزارش دریافتی شیرازنوین، دکتر سید وحید حسینی، افزایش آمار کرونا را به منزله هشداری عمومی و یادآور شرایطی دانست که بسیاری از افراد جامعه درگیر این بیماری خطرناک شده و عده‌ای عزیزانشان را از دست دادند و گفت: علی‌رغم همه هشدارها، شاهد تداوم بی‌توجهی عده‌ای نسبت به شیوه‌نامه‌های بهداشتی هستیم. حسینی خاطرنشان کرد: اگرچه شرایط فصل تابستان و گرمای هوا، استفاده از ماسک را کمی دشوارتر می‌کند، اما نباید این شرایط باعث کمرنگ شدن پایبندی به رعایت بهداشت و بی توجهی به ضرورت استفاده از ماسک شود.
رئیس علوم پزشکی شیراز با اعلام اینکه هم اکنون بیش از ۴۱۰ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم کرونا در بیمارستان‌های استان فارس بستری هستند، این را به منزله هشداری برای تمام افرادی دانست که این روزها نسبت به رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی سهل انگاری دارند.
او با یادآوری اینکه ۶۱ بیمار هم اکنون در بخش‌های ICU بستری هستند و ۶ کودک در میان این گروه قرار دارند، گفت: در ۲۴ ساعت گذشته هر ۱۶ دقیقه یک بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم کرونا در بیمارستان‌های فارس بستری شده است. این مقام مسئول ادامه داد: بر همین اساس هر سه دقیقه یک نفر به مراکز منتخب تشخیص و درمان سرپایی کرونا مراجعه می‌کند و هر دو دقیقه نیز یک نفر به این بیماری مبتلا می‌شود.
او همچنین از افرادی که دچار نشانه‌هایی نظیر سرماخوردگی، ضعف بدنی، گلودرد، سردرد و سرگیجه هستند، خواست تا با مراجعه به مراکز منتخب تشخیص و درمان سرپایی کرونا، از سلامت خود اطمینان حاصل کرده و به توصیه‌های پزشکان عمل کنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با هشدار نسبت به سرعت بالای سرایت پذیری زیرسویه جدید کرونا که هر بیمار می‌تواند به ۱۸ نفر این ویروس را انتقال دهد، از خانواده‌ها خواست تا همچون موج‌های پیشین کرونا با پایبندی به رعایت توصیه‌های بهداشتی و مشارکت در انجام واکسیناسیون، بار دیگر در کاهش پیامدهای این بیماری سهیم شده و از سلامت خود و خانواده محافظت کنند.
حسینی همچنین از افرادی که تاکنون در این زمینه مشارکت داشته و سه دوز واکسن را دریافت کرده اند، خواست تا با تزریق دوز یادآور واکسن، نسبت به تقویت ایمنی خود در برابر موج جدید بیماری اقدام کنند.
او با بیان اینکه مجموعه سلامت استان به صورت شبانه روزی در حال تلاش برای تأمین سلامت مردم هستند، نقش مردم را در تکمیل این تلاش‌ها برای دستیابی به هدف توسعه سلامت در استان، بسیار تأثیرگذار خواند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: در مقابل این همکاری‌ها، هرگونه سهل‌انگاری می‌تواند به منزله تهدیدی جدی برای سلامت خود و دیگران باشد.
حسینی کرونا را فرصتی برای تقویت حس مسئولیت اجتماعی در جامعه دانست و افزود: از جوانان می‌خواهیم تا با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، از انتقال بیماری به والدین خود پیشگیری کنند و از سویی دیگر خانواده‌ها نیز نیاز است از کودکان خود در برابر این بیماری مراقبت لازم را داشته باشند.
رئیس علوم پزشکی شیراز خاطرنشان کرد که هم استانی‌ها می‌توانند برای کسب هرگونه اطلاعات آموزشی، بهداشتی و درمانی درباره این بیماری، اطلاع از وضعیت کرونا در فارس و کشور و اطلاع از فعالیت مراکز واکسیناسیون به پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز به نشانی الکترونیک sums.ac.ir مراجعه کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی