[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

روش پرورش و نگهداری گیاه آپارتمانی کالاتیا در انواع مختلف ، روزنامه شیراز نوین

گیاه کالاتیا انواع مختلفی با نام، رنگ و اندازه‌های متفاوت دارد و یکی از بهترین گیاهان برای پرورش و نگهداری در آپارتمان می‌باشد.
به گزارش نمناک،کالاتیا یک گیاه تزیینی بسیار زیبا است که دارای برگ‌های ظریف و رنگ‌های متنوعی می‌‎باشد. این گیاه متعلق به نقاط گرمسیری است و نام آن به زبان یونانی به معنای چیزی مانند سبد است. خصوصیات و ویژگی‌های این گیاه باعث شده که به عنوان یک گیاه آپارتمانی شناخته شود.
گیاه کالاتیا دارای 270 گونه مختلف است و از خانواده گیاهان مارانتاسِآ می‌‎باشد. این گیاه از نظر شکل، رنگ و اندازه دارای انواع مختلفی است و ارتفاع آن به چیزی بین 15 تا 30 سانتی‌متر می‌‎رسد. انواع تزیینی این گیاه دارای برگ‌های رنگارنگ، شگفت انگیز، خال دار و یا راه راه است.
چنانچه در بخش رازهای مراقبت از گیاهان آپارتمانی در نمناک اشاره شده است این گیاهان در هنگام غروب آفتاب جمع شده و صبح هنگام دوباره شکوفا می‌‎شوند. گل‌های این گیاه در رنگ‌های متنوع سفید، زرد و نارنجی و ... می‌‎باشد و برخی از گونه‌های آن حتی قابل خوردن نیز هستند.
انواع مختلف گیاه کالاتیا
گیاه کالاتیا مثل اکثر گیاهان تزیینی و آپارتمانی انواع مختلفی دارد که شناخت هرچه بهتر هریک، هنگام خرید به شما ایده خواهد داد. با هم مروری خواهیم داشت به انواع این گیاه که شامل:
کالاتیا کروکاتا
این نوع از گیاهان کالاتیا که متعلق به برزیل هستند دارای برگ‌های مواج می‌‎باشند. قسمت فوقانی برگ‌های این گیاه به رنگ سبز تیره و قسمت زیرین آن‌ها به رنگ‌های مختلفی مانند بنفش، قرمز، زرد و نارنجی می‌‎باشد. این گیاهان دارای ساقه‌های بلندی هستند و حدود 6 الی 8 هفته عمر می‌‎کنند. این گیاهان نیازمند دمای بالای 19 درجه سانتی‌گراد و نور غیر مستقیم آفتاب هستند.
کالاتیا اوربیفولیا
این نوع از گیاهان کالاتیا دارای برگ‌های گرد و سبز با ارتفاع 40 سانتی‌متر هستند. برگ‌های این گیاه پوشیده شده از نوار‌های رنگی به رنگ سبز و کرم است و قسمت پایینی برگ‌های این گیاه به طور قابل توجهی روشن‌تر از سایر قسمت‌های گیاه است.
کالاتیا لانسیفولیا
این نوع از گیاهان کالاتیا دارای برگ‌های باریک هستند و ارتفاع آن‌ها به بیش از 45 سانتی‌متر می‌‎رسد. رنگ اصلی این گیاهان به رنگ سبز روشن است و در حاشیه برگ‌ها، رنگ سبز زیتونی به چشم می‎خورد. قسمت پایینی این گیاهان نیز به رنگ بنفش می‌‎باشد.
کالاتیا وارسویچی
این گیاهان متعلق به جنگل‌های کاستاریکا می‌باشند و دارای برگ‌های مخملی به رنگ سبز تیره و برگ‌های روشن و مایل به قرمز می‌‎باشند که بسیار دیدنی و جذاب هستند.
کالاتیا ماکویانا
این گیاهان دارای 15 سانتی‌متر طول و برگ‌های سبز رنگ و بیضی شکل می‌‎باشند. برگ‌های این گیاه در قسمت‌های زیرین به رنگ بنفش کمرنگ است.
چگونگی مراقبت از گیاه کالاتیا
گیاهان کالاتیا، گیاهان زیبایی هستند که جلوه زیادی به محیط منزل و یا دفاتر کار می‌‎بخشند و مراقبت از این گیاهان کار دشواری نیست و در صورت برآورده کردن موارد ناچیزی، زیبایی و طراوت خود را تا سال‌ها حفظ خواهند کرد.
ادامه دارد ...

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی