[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

مدال برنز جوانان آسیا برای وزنه بردار مرودشتی، روزنامه شیراز نوین

وزنه بردار مرودشتی مدال برنز مسابقات قهرمانی جوانان آسیا را به گردن آویخت. علی کشتکار موفق به کسب دو مدال برنز حرکات دوضرب و مجموع در وزن ۸۹ کیلوگرم مسابقات قهرمانی جوانان آسیا به میزبانی ازبکستان شد.
به گزارش روابط عمومی ‌و پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان فارس، در ادامه مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا، روز شنبه یکم مردادماه در هفتمین روز از ‌این رقابت‌ها، علیرضا معینی‌سده و علی کشتکار نمایندگان دسته ۸۹ کیلوگرم تیم جوانان‌ ایران از ساعت ۱۲:۳۰ به مصاف ۶ حریف خود در گروه A رفتند که در نهایت معینی دو مدال طلای یک ضرب و مجموع و نشان نقره حرکت دوضرب را از آن خود کرد و علی کشتکار ورزشکار مرودشتی هم دو مدال برنز دو ضرب و مجموع را کسب کرد.
عملکرد ۲ وزنه‌بردار ‌ایران در حرکت یک‌ضرب:
معینی‌سده در حرکت اول، وزنه ۱۵۱کیلوگرم را با موفقیت بالای سر برد و در حرکت دوم موفق به مهار وزنه ۱۵۷کیلوگرم شد. وی در حرکت سوم با ثبت وزنه ۱۶۶ کیلوگرم ضمن کسب مدال طلای حرکت یک ضرب، یک کیلوگرم رکورد آسیا را ارتقا داد.
کشتکار در اولین انتخاب حرکت یک‌ضرب نتوانست وزنه ۱۴۱ کیلویی را مهار کند ولی در دومین مرتبه موفق به ثبت ‌این وزنه شد. وی در سومین حرکت هم وزنه ۱۴۵ کیلوگرم را انداخت تا در حرکت یک ضرب در رده پنجم قرار بگیرد.
رده‌بندی ۵ وزنه‌بردار در حرکت یک‌ضرب:
۱- علیرضا معینی‌سده (ایران): ۱۶۶ کیلوگرم ۲- اولیموف (ازبکستان): ۱۴۵ کیلوگرم ۳- باشارگین (قزاقستان): ۱۴۳ کیلوگرم ۴- ونگ ترونگ (ویتنام): ۱۴۲ کیلوگرم ۵- علی کشتکار (ایران): ۱۴۱ کیلوگرم.
عملکرد دو وزنه‌بردار ‌ایران در حرکت دوضرب و مجموع:
معینی‌سده ابتدا وزنه ۱۷۶کیلوگرم را مهار کرد و سپس وزنه ۱۸۵کیلوگرم را بار دوم بالای سر برد. در انتخاب سوم وزنه ۱۹۱ کیلوگرم را به ثبت رساند و مدال نقره حرکت دوضرب را از آن خود کرد. وی با مجموع ۳۵۷ کیلوگرم به مدال طلای مجموع دست یافت.
کشتکار در اولین حرکت وزنه ۱۷۵ کیلویی را بالای سر برد و در دومین انتخابش وزنه ۱۸۲کیلوگرم را مهار کرد. در سومین انتخاب موفق به ثبت وزنه ۱۸۶ کیلوگرم شد و مدال برنز حرکت دوضرب و با مجموع ۳۲۷ کیلوگرم، مدال برنز مجموع را گرفت.
رده‌بندی مدال‌آوران حرکت دوضرب:
۱- اولیموف (ازبکستان): ۱۹۲ کیلوگرم ۲- علیرضا معینی‌سده (ایران): ۱۹۱ کیلوگرم ۳- علی کشتکار (ایران): ۱۸۶ کیلوگرم. 
رده‌بندی مدال‌آوران مجموع: ۱- علیرضا معینی‌سده (ایران): ۳۵۷ کیلوگرم ۲- اولیموف (ازبکستان): ۳۳۷ کیلوگرم ۳- علی کشتکار (ایران): ۳۲۷ کیلوگرم. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی