[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۲۱
  • دوره جدید

کرونا جان ۳ نفر را گرفت ، روزنامه شیراز نوین

مدیر روابط‌عمومی دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز:
کرونا جان 3 نفر را گرفت 

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز اعلام کرد: در ۲۴ ساعت گذشته سه مورد جدید فوتی کووید ۱۹ در فارس ثبت شده و مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت‌هزار و ۴۳ نفر رسید. به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، ابوذر پاریزی گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دومیلیون و ۱۷۹هزار و ۷۲۸ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۳۷هزار و ۴۰۳ بیمار مثبت شناسایی شده است.
وی افزود: از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک‌میلیون و ۷۸۰هزار و ۴۱۳ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۲۱هزار و ۷۴۹ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون، ۳۹۹هزار و ۳۱۵ مورد تست سریع انجام شده و ۱۱۵هزار و ۶۵۴ بیمار مثبت شناسایی شده است.
به گفته پاریزی، با بستری ۸۹ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم‌اکنون ۴۲۵ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۴۱ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
او گفت: در ۲۴ ساعت گذشته سه مورد جدید فوتی کووید ۱۹ در فارس ثبت شده و مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت‌هزار و ۴۳ نفر رسید.
همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۶۲۵هزار و ۴۸۱ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته‌اند که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی 
خارج شده‌اند.
در حال حاضر مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دوز، به هشت‌میلیون و ۱۶۵هزار و ۲۹۰ دوز رسیده که از این تعداد سه‌میلیون و ۴۲۴هزار و ۱۳۲ دوز نوبت اول، سه‌میلیون و ۱۳۱هزار و ۲۹۷ دوز نوبت دوم، یک‌میلیون و ۵۵۴هزار و ۲۰۶ دوز نوبت سوم و ۵۵هزار و ۶۵۵ دوز یادآور واکسن بوده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی