[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۳
  • دوره جدید

استاندار فارس: حجاب بزرگ‌ترین راهکار تحکیم خانواده است، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس مهم‌ترین ارزش حجاب را تحکیم خانواده دانست و تأکید کرد: دنیای بشریت به این نتیجه رسیده که جامعه استوار و توسعه یافته متکی به بنیاد خانواده مستحکم است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر محمدهادی ایمانیه در اختتامیه «طرح چهارشنبه‌های طلایی» گفت: در رویارویی با بن‌بست فرهنگی و اجتماعی، طرح‌های ابتکاری موجب شکست بن‌بست‌ها می‌شود.
استاندار فارس با بیان اینکه طرح ابتکاری و اثربخش و ایجابی چهارشنبه‌های طلایی سپاه فجر استان فارس به الگوی کشوری تبدیل شده است، تأکید کرد: این طرح در احیای فریضه بزرگ الهی «حجاب» بسیار تأثیرگذار بوده است.
دکتر ایمانیه تصریح کرد: هرکجا دشمن با تلاش فراوان سعی در تخریب و انحراف دارد، سنگر مهمی است؛ بنابراین اگر حجاب اهمیت نداشت، دشمنان با تمام امکانات خود برای مقابله با حجاب تلاش نمی‌کردند.
نماینده عالی دولت در فارس گفت: از منظر منطق مهم‌ترین ارزش حجاب تحکیم خانواده است و دنیای بشریت به این نتیجه رسیده که جامعه استوار و توسعه یافته متکی به بنیاد خانواده مستحکم است. 
وی با اشاره به فروپاشی فرهنگ‌ها و سبک زندگی در جوامع غربی، اظهار کرد: جوانان غرب تشنه فرهنگی اصیل و پاسخ‌گو هستند و مسلمانان با فرهنگ مبتنی بر وحی خداوندی که دارند، می‌توانند آرامش را برای تمامی انسان‌های جهان ایجاد کنند.
استاندار فارس حفظ حرمت بانوان و حجاب را یکی از بزرگ‌ترین راهکار‌های تحکیم خانواده برشمرد و افزود: وظیفه ما، گشایش درب قفس‌های فکری است که فرهنگ غرب ایجاد کرده و کمک به بازگشت انسان‌ها به فطرت حقیقی آن‌هاست.
نماینده عالی دولت در فارس طرح چهارشنبه‌های طلایی را یک اقدام ایجابی دانست و بیان داشت: نتیجه مثبت و موفقیت این طرح به تدریج در جامعه نمایان خواهد شد؛ چراکه هدایت انسان‌ها به آسانی نیست و در سیره پیامبران می‌توان دشواری‌ها را مشاهده نمود.
وی تصریح کرد: دلسوزی برای جامعه از کارهای پیامبران است و خداوند در راه هدایت انسان‌ها برکت خواهد داد.
دکتر ایمانیه با بیان اینکه رعایت قانون یکی از ملزومات جوامع متمدن است، خاطرنشان کرد: در کشور ما حجاب قانون است و افراد متمدن از قانونمندترین افراد جامعه هستند. 
استاندار فارس پوشش دانشجویان در مراکز دانشگاهی خارجی را موردتوجه قرار داد و گفت: پوشش در مراکز رسمی مخصوصا دانشگاه‌های خارجی نیز دارای قوانینی است و دانشجویان در دانشگاه‌های بزرگ دنیا نیز باید کد‌های پوششی دانشگاه‌ها را رعایت کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی