[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

آمــــاده‌بــــــاش عمومی ، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس با اشاره به صدور اخطاریه هواشناسی سطح قرمز مبنی بر تشدید بارش‌های موسمی همراه با تندبادهای موقتی و سیلاب در مناطق مستعد، گفت: به تمامی فرمانداری‌ها و دستگاه‌های مربوطه، ضرورت حفظ آمادگی و مهیا نمودن تجهیزات در جهت مقابله و مدیریت مخاطره پیش رو ابلاغ شده است.
به گزارش شیرازنوین به نقل از ایرنا، خلیل عبدالهی افزود: از روز سه‌شنبه چهارم مردادماه تا روز جمعه هفتم همین ماه در استان فارس با بارش‌های موسمی همراه با تندبادهای موقتی و سیلاب در مناطق مستعد رو به رو هستیم و به تمامی فرمانداری‌ها و دستگاه‌های عضو ستاد مدیریت بحران استانداری فارس و شهرداری‌های تابعه استان ضرورت حفظ آمادگی و مهیا نمودن امکانات و تجهیزات در اختیار جهت مقابله و مدیریت مخاطره پیش رو ابلاغ شده است.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس توصیه کرد: مردم شریف استان فارس طی مدت یاد شده از تردد و اسکان در حاشیه رودخانه‌های فصلی، صعود به ارتفاعات و عشایر و دامداران نیز از چرای دام در مناطق مرتفع خودداری کنند. عبدالهی ادامه داد: شهروندان گرامی در این مدت، هشدارهای هواشناسی را کاملاً جدی گرفته و از انجام هرگونه اقدامات خطرآفرین اجتناب کنند.
وی اضافه کرد: عشایر نیز از هرگونه اتراق در حاشیه مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی اجتناب کرده و خطرات صاعقه را جدی بگیرند.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس اعلام کرد: کشاورزان نسبت به جمع آوری محصولات کشاورزی و نگهداری آنها در مکان‌های سرپوشیده و مناسب اقدام نموده و نسبت به استحکام فضاها و تأسیسات گلخانه ای و مواظبت از محصولات آمادگی لازم را داشته باشند.
هواشناسی استان فارس نیز از روزهای گذشته و با صدور اطلاعیه‌های متعدد، وضعیت قرمز و وقوع بارش‌های سیل آسا همراه با وزش تندبادهای خطرناک برای بسیاری از مناطق به ویژه شهرهای جنوبی این استان را طی سه روز پایانی هفته جاری پیش بینی کرده است.
فرمانداران شهرستان‌های جنوب فارس هم در همین راستا با نشست‌های ستاد مدیریت بحران بر ضرورت آمادگی کامل اعضای این ستاد و همه دستگاه‌های خدمات رسان برای جلوگیری و کاهش و مهار خطرات ناشی از وقوع بارش‌های سیل آسا تأکید کردند.
در پی بارش شدید باران فصلی، عصر روز جمعه ۳۱ تیرماه ۱۴۰۱ در ارتفاعات بین نی‌ریز و استهبان و طغیان رودخانه و جاری شدن سیل در این منطقه، ۲۲ نفر جان باختند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی