[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۲۱
  • دوره جدید

جهاد دانشگاهی و مجلس می‌توانند سبب‌ساز قوانین مترقی باشند، روزنامه شیراز نوین

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس، اعتقاد دارد که جهاد دانشگاهی و مجلس می‌توانند سبب ساز تدوین قوانینی مترقی در زمینه فعالیت‌های دانش‌بنیان باشند.
ابراهیم عزیزی در گفت و گو با ایسنا، ضمن تبریک چهل و دومین سالروز تأسیس جهاد دانشگاهی، در خصوص زمینه‌های همکاری جهاد دانشگاهی و مجلس گفت: مجلس دارای ظرفیت قانون‌گذاری است و جهاد دانشگاهی می‌تواند با استفاده از آن ‌و با ارائه طرح‌های علمی و دانش‌بنیان، زمینه‌ساز تدوین قوانین مترقی شود.
نایب رئیس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس آمادگی کامل برای استفاده از طرح‌ها، نظرات و پیشنهادات سازنده مجموعه جهاد دانشگاهی در استان فارس و کشور را دارد.
عزیزی بیان کرد: مجموعه جهاد دانشگاهی با استفاده از ظرفیت‌های علمی و نگاه دانش‌بنیان به موضوعات، می‌تواند نقشی تأثیرگذار در برطرف کردن نیازهای کشور داشته باشد.
او ادامه داد: در کنار ظرفیت علمی جهاد دانشگاهی، حاکم بودن نگاه جهادی بر این مجموعه، روند توسعه علمی را شتاب می‌بخشد و همین نگاه با خود مسئولیت‌پذیری مضاعف به همراه دارد.
نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس با بیان اینکه جهاد دانشگاهی در فارس با توجه به نیازمندی‌ها، عقب‌ماندگی‌ها و در عین حال ظرفیت‌های عظیم می‌تواند اثرگذاری دوچندان داشته باشد، گفت: این مجموعه علمی خوب در حوزه‌های مختلف به ویژه موضوعات دانش‌بنیان می‌تواند به استان کمک کند.
به گفته عزیزی، جهاد دانشگاهی می‌تواند نقش واسط میان مجموعه علمی و سرمایه‌گذاران ایفا کند و این ظرفیت خوب را در اختیار استان فارس و کشور قرار دهد.
او همچنین که معتقد است نگاه جهاد دانشگاهی فی نفسه نگاهی دانش‌بنیان است؛ زیرا از ابتدای تأسیس تاکنون و بر اساس برون‌دادها، علم و دانش و پژوهش‌های به روز در آن نقش اول را بازی می‌کند. 
نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: جهاد دانشگاهی قطعاً با این نگاه می‌تواند در تحقق شعار سال نقشی بسیار بزرگ در کنار پارک‌های علم و فناوری ایفا کند؛ چراکه از ظرفیت‌های علمی و دانشگاهی آن هم در استان عالم پرور فارس برخوردار است. عزیزی با بیان اینکه مجموعه مجلس دارای ظرفیت قانون گذاری است و جهاد دانشگاهی می‌تواند از این ظرفیت استفاده کند، گفت: جهاد دانشگاهی با ارائه طرح‌های علمی و دانش‌بنیان، قوانین مترقی را با کمک نمایندگان مجلس رقم بزند. نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، همچنین تأکید کرد که بوروکراسی‌های پیچیده و ناکارآمد اداری باید از جلوی پای این نهاد انقلابی برداشته شود تا ثمره تلاش‌های علمی این مجموعه کام کشور را شیرین کند.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی