[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

استاندار فارس: ناامیدی در پیشرفت علمی کشور جایگاهی ندارد، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس با بیان اینکه جوانان و دانشجویان برای برگشت ایران اسلامی به جایگاه شایسته خود در جهان تلاش کنند، تأکید کرد: در پیشرفت علمی کشور، ناامیدی جایگاهی ندارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر محمدهادی ایمانیه در مراسم بزرگداشت «استاد دکتر عمرانی و استاد خانم دکتر ذاکری نیا» که در بیمارستان نمازی شیراز برگزار شد، با بیان اینکه مداد دانشمندان و علما از خون شهدا بالاتر است، گفت: دنیا فرصت مغتنمی برای انجام کار‌های نیک و ماندگار است؛ پس باید از این زمان کم بهترین بهره را برد. استاندار فارس با اشاره به اینکه اندیشه‌های والاتر دارای موانع بیشتری است، اظهار کرد: پاسداشت دانشمندان بزرگی همچون ابن سینا و... باعث افتخار، افزایش روحیه و امیدواری است، اما کافی نیست و باید ایران اسلامی بتواند شاهد تکرار دوران باشکوه 6 قرن اول بعد از اسلام باشد که پیشتاز حرکت علمی دنیا بود.
نماینده عالی دولت در فارس با بیان اینکه دانشمندان ایرانی مسلمان در برهه ای پیشرو در عرصه علم بوده اند، تصریح کرد: رشد علم در کشور روند افزایشی دارد و با توجه به استعدادهای جوانان، ما می‌توانیم شاهد رسیدن به قله علم باشیم.
دکتر ایمانیه تصریح کرد: مسئولان راه شکوفایی استعدادها را باز کنند و جوانان تلاش و پشتکار در دشواری‌ها را مدنظر قرار دهند و صحنه را ترک نکنند. 
استاندار فارس با اشاره به اینکه اساتید می‌توانند یاریگر جوانان در سختی‌های پیش رو باشند، گفت: رفتار اساتید و دانشمندان الگوی جوانان خواهد بود؛ بنابراین اساتید با امیدآفرینی جوانان را حمایت کنند تا شاهد پیشرفت در عرصه علم باشیم.
نماینده عالی دولت در فارس، افزایش سرعت علمی کشور را وابسته به راهنمایی اساتید و تلاش جوانان دانست و افزود: جوانان و دانشجویان برای برگشت ایران به جایگاه شایسته خود در جهان تلاش کنند و در پیشرفت علمی کشور ناامیدی جایگاهی ندارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی