[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

رئیس دبیرخانه اشتغال و کارآفرینی سازمان بهزیستی کشور: بهزیستی تسهیلگر اشتغال مددجویان است، روزنامه شیراز نوین

سومین جلسه ستاد اشتغال استان فارس و آیین افتتاح ۱۹۸ طرح اشتغال‌زایی به ارزش ۲۴۰میلیارد ریال همراه با نشست خبری با حضور سید محمد حسن صافی رئیس دبیرخانه اشتغال و کارآفرینی سازمان بهزیستی کشور، مدیرکل بهزیستی فارس، مدیرکل اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی فارس، مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان فارس، مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان فارس، اعضای شورای معاونین و کارشناسان بهزیستی فارس و اصحاب رسانه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل بهزیستی فارس، در این نشست سه تفاهم‌نامه همکاری فی‌مابین اداره کل بهزیستی فارس و اداره کل آموزش و فنی حرفه ای فارس جهت اشتغال پایدار مددجویان، تفاهم‌نامه همکاری مشترک فی‌مابین اداره کل بهزیستی و اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی فارس و تفاهم نامه مشترک فی‌مابین اداره کل بهزیستی فارس و اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فارس منعقد گردید.
در تفاهم‌نامه با اداره کل فنی و حرفه‌ای فارس، استفاده از ظرفیت‌های مشترک دو مجموعه در راستای هم افزایی و ارتقای مهارت جامعه هدف، برگزاری دوره آموزشی رایگان در مراکز دولتی جهت متقاضیان جامعه هدف، اطلاع‌رسانی به کارآفرینان در خصوص نحوه استفاده از تسهیلات و مشوق‌های بیمه ای سازمان بهزیستی مطرح گردیده است.
 در تفاهم نامه با اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی نیز ایجاد اشتغال پایدار با اولویت گروه‌های هدف بهزیستی، بازاریابی و فروش محصولات تولیدی با اولویت گروه‌های هدف بهزیستی، ایجاد تعاونی با عضویت گروه هدف و حمایت از مراکز و مؤسسات غیردولتی تحت نظارت، اهداف تفاهم‌نامه است.
ایجاد اشتغال پایدار در زمینه گردشگری، بوم گردی و صنایع دستی نیز موضوع تفاهم نامه اداره کل بهزیستی فارس با اداره کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی فارس جهت اشتغال پایدار مددجویان است.
سید محمدحسن صافی رئیس دبیرخانه اشتغال و کارآفرینی سازمان بهزیستی کشور، در این نشست ضمن تشکر از مدیرکل و سرپرست معاونت مشارکت‌ها به دلیل اهتمام در جهت اشتغال و توانمندسازی جامعه هدف، گفت: بهزیستی تسهیلگر اشتغال جامعه هدف است که با همکاری سایر سازمان‌ها ارائه خدمت می‌کند. باید برنامه‌های نظارت و بازدید به صورت دقیق تدوین گردد و مؤسسات خیریه اشتغال و شرکت‌های دانش‌بنیان توسعه یابند. رئیس دبیرخانه اشتغال بهزیستی کشور مهارت آموزی، آموزش و آماده سازی و تثبیت شغلی را از چالش‌های حوزه اشتغال و توانمندسازی جامعه هدف برشمرد. محمدرضا هوشیار مدیرکل بهزیستی فارس نیز در نشست خبری گفت: ایجاد بستر مناسب برای فروش محصولات جامعه هدف، استفاده از پتانسیل مراکز غیردولتی، استفاده از ظرفیت خیران، بهره‌مندی از فضاهای موجود در استان برای ایجاد نمایشگاه محصولات گروه هدف، توسعه راهبردی اشتغال در روستاها با تکیه بر تولیدمحوری، رفع موانع دریافت مجوزهای کسب و کار و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان از دغدغه‌های بهزیستی فارس است. کارفرمایان به توانمندی‌های جامعه هدف بهزیستی اعتماد کنند. گفتنی است در این جلسه از بنیاد برکت، ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، صندوق کارآفرینی امید، سرپرست معاونت مشارکت‌ها و کارشناسان اشتغال بهزیستی فارس با اهدای لوح با امضای رئیس دبیرخانه اشتغال و کارآفرینی کشور و مدیرکل بهزیستی فارس تقدیر شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی