[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۲۱
  • دوره جدید

رئیس‌کل دادگستری فارس: سامانه املاک، ملاک رسیدگی به اختلافات موجر و مستأجر است، روزنامه شیراز نوین

رئیس کل دادگستری فارس گفت: ملاک رسیدگی اختلافات اجاره بهای بین موجر و مستأجر در توسعه حل اختلاف، داوری یا مراجع قضایی، اطلاعات ثبت شده در سامانه و دریافت کد رهگیری املاک و اسکان است. حجت الاسلام سید کاظم موسوی روز سه‌شنبه در نشست شورای سیاست‌گذاری توسعه حل اختلاف و داوری استان فارس، با اشاره به افزایش قابل توجه رشد اجاره بها در سال جاری و همچنین بازگشت پیک جدید کرونا، افزود: برابر مصوبه سران سه قوه، قراردادهای اجاره واحدهای مسکونی در سال جاری در کلان‌شهرها و شهرهای بزرگ ۲۵ درصد و سایر نقاط شهری صرفاً ۲۰ درصد افزایش می‌یابد و مطابق دستورالعمل ابلاغی به مدت یک سال تمدید می‌شود. 
وی با اعلام اینکه توافق مالک و مستأجر با نرخ‌های کمتر از موارد اعلامی بلامانع است، اظهار داشت: ملاک رسیدگی اختلافات اجاره بین موجر و مستأجر در توسعه حل اختلاف، داوری و سایر مراجع قضایی، اطلاعات ثبت شده در سامانه و دریافت کد رهگیری املاک و اسکان است.
نماینده قوه قضائیه در استان فارس با بیان اینکه قانون در این خصوص به صراحت موارد استثنا را مشخص کرده است، تصریح کرد: در این راستا شعب ویژه ای جهت رسیدگی سریع و دقیق به اعتراضات تخلیه منزل در شوراهای حل اختلاف و دادگاه‌ها در نظر گرفته شده است. در ادامه نشست شورای سیاست‌گذاری توسعه حل اختلاف و داوری استان فارس، حجت الاسلام توانی رئیس توسعه حل اختلاف استان فارس به ارائه گزارش عملکرد شعب شوراهای حل اختلاف استان پرداخت و افزود: همه تلاش قضات و اعضا و کارکنان توسعه حل اختلاف بر این است که پرونده‌های ارجاعی را با اتخاذ تدابیر و راهکارهای مناسب، با رضایت طرفین مختومه کنند. وی افزود: آمار و عملکرد مصالحه پرونده‌های استان مطلوب است و در برخی موارد نیاز به تلاش بیشتر قضات و اعضای توسعه حل اختلاف استان دارد که امیدواریم این امر در ماه‌های آینده سرعت بیشتری یابد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی