[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

افزایش شمار جان‌باختگان کرونا در فارس ، روزنامه شیراز نوین

مدیرروابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، طی اطلاعیه ای آخرین وضعیت ویروس کرونا در استان فارس را از ابتدای شیوع تا دیروز سه شنبه، چهارم مرداد ۱۴۰۱ اعلام کرد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، ابوذر پاریزی گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دومیلیون و ۱۸۱هزار و ۵۶۲ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۳۸هزار و ۳۱۸ بیمار مثبت شناسایی شده است. از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک‌میلیون و ۷۸۱هزار و ۳۶۳ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۲۲هزار و ۱۴۱ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون ۴۰۰هزار و ۱۹۹ مورد تست سریع انجام شده و ۱۱۶هزار و ۱۷۷ بیمار مثبت شناسایی شده است.
با بستری ۷۹ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۴۳۷ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۵۲ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند. متأسفانه در ۲۴ ساعت گذشته یک مورد جدید فوتی کووید ۱۹ در فارس ثبت شده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت‌هزار و ۴۴ نفر رسید. همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۶۲۵هزار و ۷۸۲ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته‌اند که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.
در حال حاضر مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دوز، به هشت‌میلیون و ۱۷۰هزار و ۴۰۶ دوز رسیده که از این تعداد سه‌میلیون و ۴۲۴هزار و ۴۱۰ دوز نوبت اول، سه‌میلیون و ۱۳۱هزار و ۵۳۶ دوز نوبت دوم، یک‌میلیون و ۵۵۴هزار و ۹۲۴ دوز نوبت سوم و ۵۹هزار و ۵۳۶ دوز یادآور واکسن بوده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی