[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

بدترین قرعه استقلال در هفته آخر لیگ برتر ، روزنامه شیراز نوین

برنامه ‌این فصل لیگ برتر، برای استقلال شروع سخت و پایان سخت‌تری دارد، پایانی که آبی‌ها خاطرات خوبی از آن ندارند.
به گزارش فوتبال 360، قرعه‌کشی لیگ بیست‌ودوم، انجام شد و استقلالی‌ها با برنامه جالبی روبه‌رو شدند. سخت‌ترین بخش قرعه آن‌ها، به بازی هفته آخرشان مربوط می‌شود، موضوعی که شاید، از برگزاری دربی در هفته بیست‌وهفتم هم بیشتر ‌این تیم را به دردسر بیندازد. استقلال در دوره‌های گذشته لیگ، 4 بار در هفته‌های پایانی با تراکتور روبه‌رو شده و در هر 4 بازی شکست خورده است، بازی‌هایی که یک‌بار، جام قهرمانی را هم از ‌این تیم گرفتند. در لیگ پانزدهم، استقلال هفته‌های زیادی در صدرجدول لیگ بود. آن‌ها هفته بیست‌وپنجم، صدرجدول را از دست دادند و هفته بیست‌وهشتم، آن را پس گرفتند. استقلال با پرویز مظلومی ‌فقط دو برد، تا قهرمانی فاصله داشت. هفته بیست‌ونهم، استقلال در ورزشگاه آزادی میزبان تراکتور ‌امیر قلعه‌نویی بود، بازی که پیش از برگزاری، حاشیه‌های زیادی درباره آن ‌ایجاد شد. در زمین مسابقه هم مهدی رحمتی، درگیری عجیبی با قلعه‌نویی داشت. همین بر هم ریختن تمرکز، باعث شد استقلال که خیلی زود گل اول را زده بود، بازی را 3 بر 2 واگذار کند و تا رده سوم پایین برود. استقلالی‌ها در همان مسابقه، صدرجدول و شانس رسیدن به جام قهرمانی را از دست دادند و در نهایت، ‌سوم شدند.
قلعه‌نویی خودش هم به عنوان مربی استقلال، خاطره خوبی از رویارویی با تراکتور در هفته‌های پایانی ندارد. لیگ سیزدهم، استقلال یکی از مدعیان اصلی لیگ بود و با شکست فولاد در اهواز، به قهرمانی ‌امیدوارتر شد. تنها برتری فولاد صدرنشین نسبت به استقلال پیش از هفته پایانی، یک ‌امتیازی بود که کمیته انضباطی از استقلال کم کرد. استقلال هفته آخر، میزبان تراکتور بود. آن‌ها ‌امیدوار بودند تراکتور را شکست دهند و با برگرداندن رأی کمیته انضباطی، جام قهرمانی را به‌دست آورند. تراکتور در تهران، فراتر از حد انتظار ظاهر شد. تیم تونی اولیویرا در ورزشگاه آزادی 3 بر یک برد و استقلال تا رده پنجم سقوط کرد. آن‌ها نه تنها قهرمانی، که سهمیه آسیایی را هم از دست دادند.
پایان قلعه‌نویی روی نیمکت استقلال هم، حاصل یک شکست سنگین مقابل تراکتور بود. لیگ چهاردهم که استقلال نتایج پرفراز‌ونشیبی می‌گرفت، هفته بیست‌ونهم روبه‌روی تراکتور بازی کرد.‌ این بار استقلالی‌ها شانسی برای قهرمانی نداشتند و تراکتور، ‌امید اول رسیدن به جام محسوب می‌شد. تراکتور، نمایشی طوفانی در تهران داشت و 4 بر یک به پیروزی رسید. سامان نریمان‌جهان، 3 گل از 4 گل تراکتور در آن مسابقه را زد. تراکتور در نهایت، قهرمان لیگ نشد ‌اما همان شکست، پایان غیررسمی ‌قلعه‌نویی در استقلال بود. قلعه‌نویی در هفته پایانی هم دربی را باخت و رسماً از استقلال جدا شد.
لیگ شانزدهم، تراکتور در نیم فصل اول جدی‌ترین رقیب پرسپولیس برای قهرمانی بود. محرومیت از نقل‌وانتقالات در نیم فصل، ضربه بزرگی به آن‌ها زد و نیم فصل دوم، استقلال اوج گرفته علیرضا منصوریان جای تراکتور را در رده دوم گرفت. رقابت استقلال و تراکتور برای دوم شدن، تا هفته آخر لیگ ادامه داشت. هفته بیست‌وهشتم، آن‌ها در یادگار ‌امام با هم بازی داشتند. استقلال برای حفظ رده دوم، فقط یک مساوی می‌خواست، مأموریتی که تا دقایق پایانی با موفقیت انجام شد ‌اما محمد ابراهیمی، توانست در دقیقه 87 گل پیروزی بخش تراکتور را بزند. تراکتور جای استقلال را در رده دوم گرفت. با‌ این‌حال تراکتوری‌ها هفته بعد به سپاهان باختند و استقلال با پیروزی در 2 بازی پایانی، فصل را در رده دوم به پایان رساند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی