[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

آغاز برداشت لیموترش ، روزنامه شیراز نوین

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کازرون با اشاره به آغاز فصل برداشت لیموی ترش در این شهرستان، گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال بیش از 10هزار تن لیموترش از باغات کازرون برداشت شود. به گزارش روابط عمومی معاونت سازمان و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کازرون، حمید رشیدی افزود: از مجموع 3هزار و 400 هکتار از باغات مرکبات شهرستان کازرون، 880 هکتار به کشت درختان لیموترش اختصاص یافته است. 
این مقام مسئول با اشاره به اینکه برداشت لیموترش از اوایل مردادماه در این شهرستان شروع شده و در نیمه مهرماه به پایان می‌رسد، اظهار کرد: محصول برداشت شده علاوه بر تأمین نیاز داخلی شهرستان، به سایر استان‌ها ارسال می‌شود. وی با اشاره به اینکه شهرستان کازرون یکی از قطب‌های تولید لیموترش در استان فارس به شمار می‌رود، اظهار کرد: عمده محصول لیموترش این شهرستان در بخش جره و بالاده تولید می‌شود.
رشیدی تصریح کرد: برگزاری کارگاه‌های آموزشی با هدف ارتقای افزایش آگاهی باغداران، اجرای عملیات به‌باغی در زمینه استفاده از نهال استاندارد، کاربرد شیوه نوین آبیاری، تغذیه گیاهی، مبارزه با علف‌های هرز و آفات و بیماری‌ها و مدیریت تنش‌های محیطی در باغ‌ها از عوامل مؤثر در افزایش کمی و کیفی تولیدات این محصول در شهرستان کازرون است. مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کازرون بیان کرد: پرشین لایم، خارکی و چهارفصل از ارقام لیموترش در کازرون است که با توجه به شرایط اقلیمی استان از کیفیت و بازارپسندی مطلوبی برخوردار است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی