[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

سطح هشدار قرمز است، روزنامه شیراز نوین

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس با عنوان اینکه سطح هشدار برای بارش‌های پیش رو در استان، قرمز اعلام شده است، گفت: با توجه به اعلام قرمز بودن سطح هشدار، میزان آمادگی دستگاه‌های متولی حوزه بحران برای مدیریت شرایط پیش بینی شده به حداکثر رسیده است.
به گزارش روابط عمومی استانداری فارس، محمود رضایی در جلسه ستاد بحران استان که با محوریت موضوع بارش‌های پیش رو در فارس تشکیل شد، اظهار کرد: اداره کل هواشناسی استان فارس و سازمان هواشناسی کشور در این گونه موارد با توجه به اطلاعات موجود، شرایط جوی که می‌تواند منجر به ایجاد بحران شود را اعلام کرده و متناسب با آن اطلاعات در استان جلساتی در راستای مدیریت شرایط مذکور تشکیل می‌شود. وی با اشاره به فعالیت سامانه بارشی شدید در هفته جاری و پیش‌بینی سیلاب و طغیان رودخانه‌ها در این راستا، اظهار کرد: طبق پیش‌بینی‌های موجود، این بارش‌ها که تمام استان را در بر خواهد گرفت، بارش شدید باران و رعد و برق همراه با وزش باد شدید، خیزش گردوخاک و وقوع احتمالی تگرگ را باعث خواهد شد؛ ضمن اینکه جاری شدن سیلاب و آب‌گرفتگی گسترده و طغیان رودخانه می‌تواند به آب‌گرفتگی منازل در مناطق مستعد، احتمال تخریب پل و مسدود شدن جاده و خسارت به صنعت کشاورزی و تأسیسات شهری را نیز در پی داشته باشد. البته در برخی نقاط استان این بارش با شدت بیشتر و در بعضی نقاط میزان آن کمتر خواهد بود. 
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس عنوان کرد: با توجه به شرایط پیش رو، اطلاعات و هشدارهای لازم به تمام دستگاه‌های اجرایی استان که عضو ستاد بحران هستند، ابلاغ شده و دستگاه‌های مذکور نیز به فراخور مأموریت‌های ذاتی خود در حوزه بحران پیش‌بینی‌های لازم را انجام داده و آمادگی مورد نیاز را ایجاد کرده اند.
رضایی با عنوان اینکه تمام تلاش ما در راستای به حداقل رساندن سطح خطرات ناشی از بارش‌های پیش رو در سطح استان است، اظهار کرد: ما به تازگی حادثه غم باری را ناشی از سیل شهرستان‌های واقع در شرق استان شامل نی ریز و استهبان و داراب تجربه کرده ایم که این حادثه دلخراش به از دست دادن ۲۳ نفر از هم وطنان عزیز ما منجر شد. 
وی با اشاره به تلاش‌های همکاری و امداد نیروهای مردمی منطقه باغ شاد، نیروهای بسیج و سپاه و پیگیری‌های ستاد بحران کشور و مسئولان استانی در این خصوص گفت: این حادثه غم‌بار در منطقه ای که ما اطلاعات کافی درمورد جزئیات حادثه رخ داده در آن نداشتیم، تجربه ای بود که باید بتوانیم درس‌های لازم را از آن بگیریم. 
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس با عنوان اینکه سطح هشدار برای بارش‌های پیش رو در استان فارس، قرمز اعلام شده است، گفت: با وجود اعلام قرمز بودن سطح هشدار، میزان آمادگی دستگاه‌های متولی حوزه بحران به حداکثر رسیده و تمام این دستگاه‌ها همه توان خود را برای کنترل و مدریت عواقب ناشی از این بارش‌ها و مقابله با هرگونه حادثه در هر نقطه از استان به کار بسته اند. 
رضایی به آمادگی تمام شهرداری‌ها، بخشداری‌ها و دهیاری‌های استان برای کنترل شرایط و مدیریت بحران‌های احتمالی ناشی از بارش‌های مذکور اشاره و اعلام کرد: در گام اول اطلاع رسانی‌های جامع در خصوص احتمال بروز سیل و آب‌گرفتگی‌های مشکل ساز به تمام دستگاه‌های مرتبط و متولیان حوزه خدمت رسانی در سراسر استان انجام شده است و در این راستا امیدواریم با توجه به آمادگی‌های موجود، خسارات زیان بار از این بارش‌ها را 
شاهد نباشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی