[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

معاون بهزیستی فارس: جامعه هدف نیازمند اشتغال و مسکن است ، روزنامه شیراز نوین

سرپرست معاونت هماهنگی مؤسسات غیردولتی، مشارکت‌ها و توانمندسازی بهزیستی فارس، با اشاره به الکترونیکی شدن تمامی مراحل صدور مجوز مراکز و مؤسسات، گفت: صدور مجوز و تمدید مجوز مراکز بهزیستی به صورت الکترونیکی صورت خواهد گرفت و حداکثر در مدت زمان سه ماه، فرایند صدور کامل مجوز انجام خواهد شد.
علیرضا بال افکن روز چهارشنبه در همایش مؤسسات خیریه فارس افزود: تاکنون برای ۸۰۶ مرکز در حوزه‌های تخصصی مجوز صادر شده است؛ ۴۰۶ مؤسسه غیردولتی و ۲۸۴ خیریه در سطح استان فارس است که بخش عمده‌ای از خدمات را ارائه می‌دهند.
سرپرست معاونت هماهنگی مؤسسات غیردولتی، مشارکت‌ها و توانمندسازی بهزیستی فارس ادامه داد: سازمان بهزیستی مولود انقلاب است و تولیت سلامت اجتماعی را به عهده دارد. بیش از ۱۵۶ فعالیت برعهده این سازمان است و معاونت مشارکت‌ها خروجی تمام فعالیت‌های سازمان بهزیستی است. اگر اشتغال و مسکن را برای مددجویان فراهم کنیم، توانمندسازی جامعه هدف عملی خواهد شد.
بال افکن اظهار داشت: دفتر مؤسسات و مراکز غیردولتی درگاه خدمات بهزیستی است و اشخاص حقیقی و حقوقی با دریافت مجوز از بهزیستی، بخشی از خدمات بهزیستی را به صورت خصوصی ارائه می‌دهند. سرپرست معاونت هماهنگی مؤسسات غیردولتی مشارکت‌ها و توانمندسازی بهزیستی فارس در خصوص اشتغال هم گفت: فارس در حوزه اشتغال جامعه هدف اولین استانی است که علاوه بر جذب کامل اعتبارات استانی، ۶میلیارد تومان اعتبارات سایر استان‌ها را نیز جذب کرده‌ است و جشن جذب کامل تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ را با حضور صافی رئیس دبیرخانه اشتغال و کارآفرینی کشور برگزار کرد.
بال افکن افزود: کارفرمایانی که جامعه هدف بهزیستی را مشغول به کار کنند، از تسهیلات کم‌بهره، مشوق‌های بیمه و هزینه جبران کارایی برخوردار خواهند شد. او با اشاره به تشکیل مجمع خیرین فارس گفت: مجمع خیرین با مشارکت خیرین فارس تشکیل شده و امید است با عضویت و همکاری همه خیران نیک اندیش، موانع فعالیت خیران رفع شود. 
جهت‌گیری سیاسی و موازی‌کاری در امور خیریه‌ها وجود نداشته باشد
محمدرضا هوشیار مدیرکل بهزیستی فارس نیز بر آموزش و مهارت آموزی، پیوست مذهبی و فرهنگی و ترویج مسئولیت اجتماعی توسط خیریه‌ها تأکید کرد و گفت: جهت‌گیری سیاسی و موازی‌کاری در امور خیریه‌ها وجود نداشته باشد.
هوشیار افزود: تعدد مراجع صدور پروانه مؤسسات خیریه، نظارت‌ها را با مشکل روبه‌رو می‌کند؛ لذا تشکیل کمیته صدور پروانه‌ها نیز ضروری است. مدیرکل بهزیستی فارس از خیران خواست سخاوتمندی را به نسل‌های بعد انتقال دهند، جلسات هم اندیشی برگزار کنند و اطمینان و اعتماد مردم به خیریه‌ها و قضاوت خیریه‌ها را فاکتور اساسی رشد خیریه‌ها در نظر بگیرند.
عبدالعلی شمس مدیرعامل خانه خیرین هم در این همایش گفت: به عنوان سرمایه اجتماعی و کسانی که دغدغه مردم را داریم، به میدان آمده ایم. امروز همه ما در برابر آحاد مردم مسئول هستیم. تزریق امید به زندگی و نشاط اجتماعی به جامعه، از وظایف خیریه‌هاست.
مدیرعامل خانه خیرین فارس افزود: باید دوره‌های آموزشی برای مؤسسات خیریه برگزار شود تا مددکاری اجتماعی گروهی را آموزش بدهیم و خیریه‌ها با برگزاری دوره‌های گروه درمانی امید به زندگی و نشاط اجتماعی را به جامعه تزریق کنند. مدیرعامل خانه خیرین افزود: مؤسسات خیریه به سمت تخصصی شدن ارائه خدمات پیش بروند و از موازی کاری پرهیز کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی