[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

می‌توانم به خط حمله فجر کمک کنم، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - گروه ورزش
با وجود ‌اینکه فوتبال فارس هیچ گاه برای قهرمانی در سطح اول فوتبال کشور نجنگیده و در دهه گذشته نیز به شدت از روزهای خوب خود فاصله گرفته، اما همواره و هنوز می‌شنویم که همه مسئولان، مربیان و بازیکنان می‌گویند: ‌این شهر و استان معدن استعداد و کارخانه بازیکن سازی هستند! اما شاهد هستیم که در سال‌های اخیر به ندرت بازیکنی از‌ این خطه به سطح اول کشور معرفی شده و کارخانه بازیکن سازی یا تعطیل شده و یا تیم‌های بزرگ استان به آن‌ها بی‌توجه هستند.
در فصلی که گذشت، تعداد بازیکنان بومی ‌فجر در لیگ برتر به زحمت به انگشتان یک دست می‌رسید که همان‌ها هم نقش مؤثری در تیمشان نداشتند. 
با تغییر مدیریت در تیم فجرشهیدسپاسی، از همان ابتدا لزوم تمرکز روی نیروهای بومی‌توسط مسئولان و مدیرعامل ‌این تیم مطرح شد که امیدواری‌های فراوانی را نیز ‌ایجاد کرد.
مهدی رجب‌زاده نیز چه پیش از انتخاب و چه در کنفرانس پس از انتخابش به عنوان سرمربی طلایی پوشان، روی ‌این موضوع تأکید کرد.
با توجه به ‌اینکه هنوز حدود یک ماه تا پایان فصل نقل‌و انتقالات باقی مانده، بازیکنان شیرازی و به خصوص آن‌هایی که در دهه گذشته در ترکیب فجر قرار گرفته‌اند و حالا چندسالی است از ‌این تیم دور شده‌اند، امیدوار به بازگشت به ترکیب نماینده شهرشان هستند، بازیکنانی که بعضاً پا به سن گذاشته‌اند و بعضی هنوز ‌این توان را در خود می‌بینند که مهره‌ای مؤثر در ترکیب فجر باشند.
یکی از‌ این بازیکنان، علی فتحیان است، بازیکن ریزنقشی که کارنامه‌ای پر و پیمان در تمامی ‌رده‌های سنی پایه دارد، اما اعتقاد دارد در رده سنی بزرگ‌سالان هرگز به آنچه حقش بوده نرسیده است: برای خودم جای تعجب دارد که چرا وقتی به رده سنی بزرگ‌سالان رسیدم، هرگز در شهر خودم به من اعتماد نشد، در حالی که کارنامه من در تیم‌های ملی پایه مشخص است. در تمامی‌ رده‌ها بازیکن تیم ملی بوده‌ام و هشت سال کاپیتان تیم‌هایی بودم که خیلی از چهره‌های بزرگ امروز تیم ملی در آن‌ها حضور داشتند.
وی ادامه داد: من دو دوره در کشورهای بنگلادش و اردن همراه با تیم‌های ملی پایه آقای گل مسابقات غرب آسیا شدم. در مسابقات جهانی دانش‌آموزان که در برزیل برگزار شد، عنوان آقای گلی را به دست آوردم.  مقام چهارم جام جهانی کوچک در کشور‌ایتالیا را به دست آوردم و مقام دوم را با تیم ملی دانش‌آموزان در مسابقات قهرمانی آسیا کسب کردم. سه بار با تیم‌های ملی پایه حضور در جام ملت‌های آسیا را تجربه کردم و سه دوره نیز آقای گل رده‌های پایه کشور شدم. حتی در مسابقات قهرمانی استان فارس نیز سه دوره آقای گل شدم. خب ‌این چیزهایی که گفتم کارنامه خوبی برای یک بازیکن 27 ساله محسوب می‌شود، اما چرا من که بچه شیراز هستم، وقتی تیم شهرم در لیگ برتر حضور دارد(فصل گذشته) باید راهی لیگ دسته دوم شوم؟
علی فتحیان درباره حضورش در لیگ دسته دوم فوتبال کشور گفت: من عضو تیم ‌ایرانجوان بوشهر بودم و ابتدا به‌نظر می‌رسید اوضاع خوب است. با بازیکنانی که جذب کرده بودیم، همه مطمئن بودند تیم به لیگ یک صعود می‌کند اما خیلی زود مشکلات مالی باعث جدایی بخش زیادی از بازیکنان شد. تیم از هم پاشید و در نهایت سقوط کردیم. با ‌این حال، آنالیز تمامی‌ رقبای ‌ایرانجوان، روی من بود و کادر فنی رقبا سعی در مهار من داشتند. با ‌این وجود سه گل زدم و روی چندگل دیگر هم مؤثر بودم اما وضع تیم آنچنان خراب بود که نتوانستیم بمانیم.
بازیکن سابق فجرشهیدسپاسی درباره توقع امروز خود گفت: دوست دارم تیم‌های شهرم به امثال من اعتماد کنند. حرفم فقط در مورد خودم نیست. بازیکنان دیگری هم حضور دارند که سابقه درخشانی در تیم فجر داشته‌اند و هنوز تجربه‌شان به درد می‌خورد. مطمئن باشید ‌این بازیکنان شیرازی هستند که روحیه و غیرت را به تیم‌شان تزریق می‌کنند و همین سال گذشته هم اگر شاکله تیم را بازیکنان شیرازی تشکیل می‌دادند، شاید فجر سقوط نمی‌کرد.
فتحیان در پایان گفت: فکر می‌کنم اگر کادر فنی محترم تیم فجرشهیدسپاسی و مهم‌تر از همه آقای رجب‌زاده که از دوران کودکی اسطوره من بوده‌اند و شناخت کافی هم از بنده دارند، به من اعتماد کنند، می‌توانم به خوبی جواب ‌این اعتماد را بدهم. من پیشنهادهای دیگری از شهرهای دیگر هم دارم ولی قطعاً اولویتم تیم شهرم است، ضمن ‌اینکه استفاده از بازیکنان بومی، از لحاظ مالی هم برای باشگاه به صرفه‌تر است، به اعتقاد من اگر دو بازیکن با کیفیت مساوی در معرض انتخاب قرار بگیرند، ‌این حق بازیکن شیرازی است که وارد ترکیب شود و از طرف دیگر، هزینه‌های بسیار کمتری را نیز روی دست باشگاه می‌گذارد.
به گزارش شیراز نوین، باشگاه فجرشهیدسپاسی طی یک ماه گذشته نفراتی را به ترکیب خود افزوده، نفراتی را از دست داده و با برخی بازیکنان فصل گذشته نیز تمدید کرده است، اما هنوز لیست نهایی‌ این تیم مشخص نیست و برای آگاهی از نفرات فجر مدل 1402-1401 باید حدود یک ماه دیگر صبر کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی