[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

فروش داروی سقط جنین تخلف است، روزنامه شیراز نوین

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی شیراز گفت: بر اساس قانون، توزیع و فروش هرگونه داروی سقط جنین در داروخانه‌های غیربیمارستانی، تخلف است و با متخلفان برخورد قانونی صورت می‌گیرد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «محمدجواد راعی» با بیان اینکه تجویز داروهای سقط جنین تنها با تشخیص پزشک معالج و تأیید داروخانه بیمارستانی باید صورت گیرد و ثبت دقیق آن نیز تنها در سامانه انجام می‌شود، گفت: توزیع و فروش هرگونه دارویی که منجر به سقط جنین می‌شود، در مطب‌ها و کلینیک‌های درمانی و داروخانه‌های غیربیمارستانی تخلف است و در صورت فروش و نگهداری این داروها، فرد یا واحد متخلف به مراجع قضایی معرفی می‌شود.
او با اشاره به عوارض سقط جنین برای سلامت بانوان از قبیل پارگی رحم، نازایی ثانویه، خونریزی طولانی، سقط ناقص، ایجاد زخم‌های شدید داخل و خارج از رحم افزود: حتی در بعضی موارد انجام سقط جنین با خطر مرگ همراه است.
دکتر راعی با اشاره به لزوم تشدید قوانین بازدارنده‌ برای فروش و عرضه غیرمجاز و قاچاق این داروها هشدار داد: تهیه داروهای سقط جنین خارج از داروخانه‌های بیمارستانی، ممکن است با مشکلاتی نظیر نداشتن اصالت دارو یا خطر تقلبی بودن و قاچاق دارو همراه باشد و مصرف آن عوارض جبران ناپذیری ایجاد کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی