[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

فارس غرق در خسارت ، روزنامه شیراز نوین

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس گفت: متأسفانه در پی وقوع بارش شدید در برخی نقاط استان به ویژه شهرستان‌های داراب و فراشبند، شاهد خسارت در بخش زیرساخت‌ها، ارتباطات، شبکه معابر روستایی و حوزه زراعت، دام و... بوده‌ایم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، محمود رضایی در جلسه فوق‌العاده ستاد مدیریت بحران فارس، با اشاره به آماده باش کامل استان در پی هشدار قرمز سازمان هواشناسی برای هفته جاری، عنوان کرد: نیرو‌های بسیج، ارتش، سپاه و انتظامی در شهرستان‌ها فعال هستند و در زمینه کمک‌رسانی در کنار نیرو‌های امدادی هلال احمر انجام خدمت می‌کنند.
او گفت: بر اساس گزارش‌ها، طی دو روز گذشته پراکندگی باران داشتیم که بیشترین میزان بارش‌ها در سطح شهرستان داراب بخش جنت شهر با حدود ۵۲ میلی متر بوده است که خوشبختانه شاهد خسارت جانی نبودیم. معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس گفت: متأسفانه در شهرستان‌های داراب و فراشبند شاهد خسارت در بخش زیرساخت‌ها، ارتباطات، شبکه معابر روستایی و حوزه زراعت، دام و... بوده‌ایم. رضایی همچنین گفت: خسارت‌‌های ناشی از سیلاب در حوزه‌های مختلف جمع بندی و به ستاد مدیریت بحران کشور منتقل و در هیئت وزیران مطرح می‌شود تا پرداخت و جبران شود.
او گفت: بارش‌ها عمدتاً موسمی، رگباری و نقطه‌ای هستند و برنامه مشخصی ندارند. معاون استاندار فارس در ادامه گفت: در حال حاضر تمام عوامل ستاد بحران در شهرستان‌های استان برای مواجهه با حوادث احتمالی ناشی از شدت بارندگی فعال هستند و حضور دارند.
رضایی همچنین گفت: اطلاع‌ رسانی و هشدار‌های لازم برای شهرستان‌های در معرض وقوع خطر صادر شده است.
او گفت: در حال حاضر بارش‌ها در مرکز استان آغاز شده و شدت میزان بارندگی در مناطق مختلف متفاوت است و این سامانه بارشی تا روز یکشنبه در آسمان استان فعال خواهد بود. معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس همچنین اعلام کرد که دستگاه‌های امدادی نظیر هلال‌احمر، اورژانس و آتش‌نشانی در آماده‌باش کامل هستند. او توصیه کرد شهروندان هشدار‌ها را جدی بگیرند و خانواده‌های روستایی و عشایری طی این مدت از حضور و رفتن کنار رودخانه‌ها به طور جدی خودداری کنند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی