[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

دروازه صادرات گشوده می‌شود ، روزنامه شیراز نوین

معاون استاندار فارس گفت: مجارستان می‌تواند به عنوان درگاه توزیع محصولات تولیدی فارس به اروپا عمل کند. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، محمد فرخ زاده در دیدار با سفیر مجارستان در ایران که به منظور نصب و رونمایی از یادمان و لوح شعر سروده «میهای چوکنای وتیز» شاعر مجارستانی قرن نوزدهم میلادی در آرامگاه حافظیه، به شیراز سفر کرده بود، گفت: حوزه فرهنگ و گردشگری در گسترش مراودات فارس با مجارستان شامل تحریم نمی‌شود و ارتباط متقابل آژانس‌های گردشگری و مسافرتی استان فارس و مجارستان با هدف مبادله توریست در این بخش اقدام مطلوبی است که برای آن آمادگی داریم. بنا بر گزارش تسنیم، فرخ‌زاده در برنامه دیدار رئیس اتاق بازرگانی فارس با سفیر کشور مجارستان در ایران اظهار داشت: مجارستان می‌تواند به عنوان درگاه توزیع محصولات تولیدی فارس به اروپا عمل کند. 
معاون هماهنگی امور زائرین و گردشگری فارس افزود: حوزه‌های گردشگری سلامت و اعزام پزشک، گردشگری خوراک، برقراری خط پروازی مستقیم و گسترش مراودات بین ایرلاین‌ها و کشت و صادرات گیاهان دارویی و کشاورزی، فرصت مطلوبی برای توسعه روابط استان فارس و مجارستان هستند و مجارستان در بسیاری از زمینه‌ها می‌تواند درگاه توزیع محصولات تولیدی فارس به اروپا باشد.
وی با اشاره به تعدد آثار تاریخی فارس بیان کرد: بیش از سه‌هزار اثر تاریخی ثبت شده در فارس وجود دارد که برخی از این آثار در شمار آثار تاریخی منحصر به فرد دنیا قرار دارند.
فرخ زاده ادامه داد: ظرفیت‌های طبیعی، تاریخی و درمانی خوبی در حوزه گردشگری در استان فارس وجود دارد که در حوزه گردشگری طبیعی، تاریخی و درمانی شاهد مراودات خوبی با کشورهای دیگر هستیم. وی تصریح کرد: حوزه فرهنگ و گردشگری در گسترش مراودات فارس با مجارستان شامل تحریم نمی‌شود و ارتباط متقابل آژانس‌های گردشگری و مسافرتی استان فارس و مجارستان با هدف مبادله توریست در این بخش اقدام مطلوبی است که برای بازدید انجمن‌های گردشگری دو کشور با محوریت استان فارس آمادگی داریم.
لازم به یادآوری است سفر کوتاه دکتر زولتان وارگاها سوپنچ سفیر کشور مجارستان در ایران به شیراز و دیار حافظ با استقبال خوبی از سوی مسئولان اجرایی استان و فعالان بازرگانی و گردشگری و میراثی فارس روبه‌رو شد.
شهر «پچ» پنجمین شهر بزرگ مجارستان به جهت برخی اشتراکات فرهنگی، در سال ۲۱۰۶ میلادی به عنوان خواهرخوانده کلان‌شهر شیراز اعلام شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی