[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۴۱
  • دوره جدید

رویش ناحیه صنعتی در جویم، روزنامه شیراز نوین

 سیده رقیه یحیوی- گروه خبر:
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در جلسه با فرماندار شهرستان جویم، از تسریع در تصویب و راه‌اندازی ناحیه صنعتی شهرستان جویم خبر داد. او از برنامه این شرکت برای راه‌اندازی ناحیه صنعتی در شهرستان جویم خبر داد. سیدمصطفی هاشمی در جلسه با فرماندار شهرستان جویم، به بررسی روند ایجاد ناحیه صنعتی پرداخت و گفت: هم‌اکنون امور مربوط به مکان‌یابی و استعلامات ایجاد این ناحیه صنعتی در مرحله پایانی قرار دارد و امیدواریم بتوانیم در کوتاه‌ترین زمان نسبت به تحویل زمین و تصویب این ناحیه اقدام کنیم. وی افزود: این ناحیه صنعتی در زمینی به مساحت 40 هکتار در نزدیکی محور مواصلاتی جهرم- لارستان- بندرعباس ایجاد خواهد شد. مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس تصریح کرد: راه‌اندازی شهرک‌ها و نواحی صنعتی در همه شهرستان‌های استان با هدف برقراری عدالت صنعتی و فراهم‌کردن بسترهای لازم برای جذب سرمایه‌گذار، توسعه صنعتی و اشتغال پایدار از رویکرد‌های مهم این شرکت در ایجاد شهرک‌های صنعتی جدید است. 
وی گفت: با توجه به اینکه شهرستان جویم از شهرستان‌های نوپای استان است، تمام تلاش خود را برای تسریع در راه‌اندازی ناحیه صنعتی انجام خواهیم داد.
هاشمی با اشاره به اینکه برای ایجاد ناحیه صنعتی نیاز به درنظرگرفتن عواملی نظیر امکان سهولت در تأمین زیرساخت‌های موردنیاز نظیر آب، برق و گاز، رعایت فاصله و حریم قانونی از مراکز جمعیتی به‌لحاظ حفظ ضوابط زیست‌محیطی و همواربودن اراضی موردتوجه است، گفت: در راه‌اندازی یک شهرک یا ناحیه صنعتی باید همه دستگاه‌های اجرایی و خدمات‌رسان پای کار بیایند تا پس از اخذ استعلام‌ها و مراحل تصویب، عملیات اجرایی توسعه زیرساخت‌های آن نیز انجام شود. هاشمی افزود: با توجه به قرارگیری شهرستان جویم در محور ترانزیتی جنوب و ظرفیت‌های موجود در شهرستان، امیدواریم بتوانیم شاهد تسریع در راه‌اندازی این ناحیه صنعتی باشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی