[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

رونمایی از یک خودروی الکتریکی به اندازه موتورسیکلت ، روزنامه شیراز نوین

باشگاه خبرنگاران/ یک وسیله ‌نقلیه الکتریکی به اندازه موتور سیکلت طراحی شده که با سرعت ۵۰ مایل در ساعت حرکت می‌کند.
یک وسلیه نقلیه در اندازه موتورسیکلت و شبیه به خودروی کوچک تولید شد که با سرعت ۵۰ مایل در ساعت حرکت می‌کند. دو مورد از دلایلی که رانندگان خودرو برای سفر‌های خود از استفاده وسایل نقلیه کوچک‌تر مانند دوچرخه، اسکوتر و موتورسیکلت اجتناب می‌کنند، ایمنی و آب و هوا است. از این رو خودروی Nimbus One با طراحی منحصر به فرد خود، در تلاش است، این مشکلات را برطرف کند.
به گزارش electrek.co، شرکت Nimbus One می‌گوید: این ماشین الکتریکی کوچک با هزینه یک موتورسیکلت توانسته ایمنی و راحتی را همانند یک خودروی سرنشین‌دار فراهم کند.
خودروی Nimbus One از طراحی سه چرخه استفاده می‌کند، به این معنی که دارای دو چرخ در جلو و یک چرخ در عقب است. اندازه این خودرو به یک موتورسیکلت نزدیک‌تر است و برای پارک کردن این وسیله‌نقلیه، به فضایی حدود ۲۵ درصد از یک خودرو سرنشین‌دار نیاز است.
خودروی الکتریکی Nimbus One،  شامل کیسه هوای جلو، طراحی کاملاً محصور شده ضد آب‌وهوا، برف پاک کن شیشه جلو و حتی ویژگی‌های ایمنی الکترونیکی مانند دوربین‌های داخلی و هوش مصنوعی برای تشخیص سایر وسایل نقلیه و جلوگیری از تصادفات است. همچنین این خودرو یک صندلی اصلی برای راننده و فضایی برای بار در پشت راننده دارد.
اتوسیکلت‌ها از نظر فدرال به عنوان موتورسیکلت طبقه‌بندی می‌شوند و باید با تمام مقررات مربوط به موتورسیکلت NHTSA مطابقت داشته باشند. قوانین اتوسیکلت در بیش از نیمی ‌از آمریکا وجود دارد، به طوری که در اکثر ایالت‌ها به جای گواهینامه موتورسیکلت، فقط به گواهینامه رانندگی اتومبیل نیاز دارند، زیرا از نظر عملکردی مشابه اتومبیل‌ها عمل می‌کنند.
مشخصات فنی خودروی‌الکتریکی Nimbus One، با هدف اصلی طراحان آن همراه است، به طوری که حداکثر سرعت این خودرو ۸۰ کیلومتر در ساعت و برد آن ۱۵۰ کیلومتر است. همچنین این خودرو برای شارژ شدن دارای باتری‌هایی با قابلیت جدا شدن هست.گفته شده است این خودروی الکتریکی برای شارژ شدن به شارژ طولانی ۵،۴ ساعته از پریز دیواری نیاز دارد.
طراحان خودروی Nimbus One می‌گویند: این خودرو جایگزین مناسبی برای خودرو‌های بزرگ‌تر است و ردپای کربن آن ۱/۳ ردپای کربن، خودروی تسلا مدل ۳ و ۱/۱۰ از یک خودروی بنزینی است. همچنین قرار است تحویل این خودرو در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۳ در آمریکا باشد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی