[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۳
  • دوره جدید

امام‌جمعه شهر صدرا معرفی شد، روزنامه شیراز نوین

طی آیینی و با حضور مدیر نمایندگی شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه فارس، حجت الاسلام سید عباس موسوی به‌عنوان امام‌جمعه شهر صدرا معرفی شد.
به گزارش تسنیم، حجت الاسلام حاجی پور مدیر نمایندگی شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان فارس در مراسم تکریم و معارفه امام جمعه شهر صدرا، اظهار داشت: مقام معظم رهبری در رابطه با نماز جمعه می‌فرمایند: نمازجمعه صرفاً یک نماز جماعت در مسجد نیست؛ بلکه یک پدیده بزرگ و مهم فریضه استثنایی و از مؤلفه‌های قدرت در نظام اسلامی است.
وی با توجه به معنای حقیقی انسان مؤمن از منظر و دیدگاه قرآن کریم گفت: انسان مؤمن کسی است که دروغ نمی‌گوید و ایمان شناخت در سر و عشق در دل است.
مدیر نمایندگی شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان فارس بیان کرد: واژه نمازجمعه باید دقیق معنا شود. نمازجمعه متشکل از دو معنا و مفهوم ژرف و عمیق است؛ یکی ذکر خداوند و یکی وجود مردم و این دو مفهوم در پیوند با همدیگر نمازجمعه را تشکیل می‌دهند و نتیجه این اشتراک مفاهیم رسیدن جامعه به حیات طیبه و زمینه ساز نزول برکات الهی است که شامل حال جامعه ایمانی می‌شود. حاجی‌پور با در نظر گرفتن مسئولیت اعضای شورای اداری در شهر جدید صدرا، به نقش مهم شرکت توسه و عمران اشاره کرد و گفت: پیوست فرهنگی در عرصه‌های مختلف مانند معماری و شهرسازی و در توسعه یک شهر به صورت ویژه باید دیده شود. فرهنگ روح حاکم بر همه عرصه‌هاست و مثل اکسیژن است که به تمام اعضا و جوارح بدن 
جان می‌دهد.
مدیر نمایندگی شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان فارس با اشاره به‌ بیان ارزشمند سرلشکر شهید عبدالرسول استوار در رابطه با تبعیت از ولی و امام جامعه گفت: تبعیت از ولی و امام جامعه دو رکن دارد؛ یکی فهم دقیق مسئله ای که مدنظر امام است و دیگری اجرای بیانات و فرمایشات امام. وی با توجه به مأموریت جدید شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه اذعان کرد: امام جمعه بدون برنامه نخواهیم داشت و امام جمعه باید بتواند نقش اساسی در عرصه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی ایفا کند و برای این منظور برنامه ریزی لازم داشته باشد.
حاجی پور با اشاره به تنوع فرصت‌ها و تهدیدها در شهر جدید صدرا گفت: تنوع در اقوام و تنوع در فرصت‌ها و تهدیدها مسئولیت ما را خیلی بیشتر خواهد کرد. اگر خوب مدیریت نشود و به جای همدلی فضای نفاق حاکم شود، فرصت‌ها تبدیل به تهدید می‌شود. وی درباره مسئولیت امام جمعه نیز تصریح کرد: امام جمعه فقط در دفتر نمی‌نشیند؛ بلکه در میدان است. امام جمعه هیئت اندیشه ورز فرهنگی قوی متشکل از تمام ظرفیت‌ها دارد و با پژوهش‌های دقیق مسائل و چالش‌ها را شناسایی و اولویت‌بندی می‌کند و جهت رفع این مسائل برنامه ریزی دقیق خواهد داشت و با استفاده از ظرفیت‌های مختلف منطقه با یک جهاد همه جانبه هدفمند و هوشمندانه به جنگ دشمن می‌رود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی