[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

معاون استاندار فارس عنوان کرد: واکنش به سیلاب سریع بود ، روزنامه شیراز نوین

به گفته معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس، امکانات لازم و کافی برای مدیریت سیلاب در شیراز توسط شهرداری این کلان‌شهر بسیج شده است.
اسماعیل محبی‌پور در گفت‌وگو با ایسنا بیان کرد: در پی هشدارهای اعلامی در خصوص بارش‌های پیش رو، از سه مرکز هواشناسی فارس، آتش نشانی شیراز و ستاد مدیریت بحران شهرداری شیراز در راستای ارزیابی آمادگی‌ها بازدید شد.
او ادامه داد: خوشبختانه مسئولان شهری، شهرداران مناطق و سازمان‌های مرتبط تمهیدات خوبی برای جلوگیری از خسارت‌های احتمالی در دستور کار قرار داده‌اند. در مواجهه با بارش ناگهانی باران در سطح این کلان‌شهر نیز مشاهده شد که هم خوب نسبت به مسئولیت خود توجیه هستند و هم امکانات لازم و کافی را برای مدیریت سیلاب در شیراز بسیج کردند.
معاون استاندار فارس با بیان اینکه خاصیت بارش‌های تابستانه، ایجاد آب‌گرفتگی است اما مدیریت سریع از مرحله بحرانی و جلوگیری از تعطیل شدن خدمات شهری و صدمات و لطمات به مردم اهمیت دارد، گفت: به نظر می‌رسد این مهم به خوبی در عمل مدیریت شده است.
محبی‌پور تصریح کرد: معابر شهر شیراز به دلایل مختلف از جمله گسترش چند سال اخیر محیط‌های شهری، ایرادهایی دارد، اما کارشناسان شهرداری با ارزیابی دقیق به دنبال راهی برای رفع این مهم هستند.
او گفت: توصیه ما به مسئولان این است که طرح‌های خود را برای سخت ترین و بدترین شرایط آماده کنند و اگر به این صورت عمل کنیم، در مواجهه ناگهانی با بارش و دیگر بحران‌ها 
غافلگیر نمی‌شویم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس خاطرنشان کرد: در کل ارزیابی ما از اقدامات میدانی و آمادگی شهرداری و بسیاری از شهرستان‌ها این است که در آمادگی خوبی به سر می‌برند و خوشبختانه شامگاه سخت جمعه گذشته ٧ مرداد که با بارش‌های متوالی پرشدت همراه بود، به نحو مطلوب مدیریت شد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی