[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۳
  • دوره جدید

معاون علوم‌پزشکی شیراز: وضعیت ذخیره خون فارس قرمز است، روزنامه شیراز نوین

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه بر اساس اعلام سازمان انتقال خون ایران، وضعیت ذخیره خون و فرآورده‌های خونی استان فارس قرمز است، از مردم برای اهدای خون دعوت کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مهرداد شریفی با اشاره به نقش اثربخش مردم در زندگی بخشیدن به بیماران نیازمند به خون و فرآورده‌های خونی گفت: حضور مستمر مردم در این روزهای سخت می‌تواند زیباترین تصاویر را در نظام سلامت رقم بزند؛ چراکه بیماران نیازمند، چشم انتظار این مایه حیات‌بخش هستند.
شریفی با یادآوری اینکه دستورالعمل‌های بهداشتی در مراکز اهدای خون به شکل کامل رعایت می‌شود، افزود: تمامی تجهیزات و وسایل مورداستفاده در فرایند اهدای خون در مراکز انتقال خون از نوع یک بار مصرف و استریل استفاده می‌شود.
این مقام مسئول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به اینکه ویروس کرونا از طریق خون و فرآورده‌های خونی منتقل نمی‌شود، ادامه داد: شهروندان با رعایت مسائل بهداشتی و استفاده مداوم از ماسک، می‌توانند برای اهدای خون به مراکز سازمان انتقال خون در سراسر استان مراجعه کنند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز شرایط پذیرش خون اهداکنندگان را شامل گروه‌های سنی ۱۸ تا ۶۰ سال با وزن بالای ۵۰ کیلوگرم، عدم ابتلا به بیماری‌های مزمن جدی، نداشتن سابقه تب، علائم تنفسی و اعمال دندان‌پزشکی در یک هفته اخیر 
عنوان کرد.
به گفته شریفی، مصدومان حوادث ترافیکی، بیماران تالاسمی، هموفیلی، افراد مبتلا به سرطان و مادران باردار نسبت به سایر بیماران، نیاز بیشتری به خون و فرآورده‌‌های خونی سالم دارند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی