[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

فارس کانونی برای خلاقیت‌ها و نوآوری‌های فرهنگی است، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس با اعتقاد به اینکه استان فارس کانونی برای خلاقیت‌ها و نوآوری‌های فرهنگی شده است، گفت: درصدد هستیم پیشتاز حرکت‌های فرهنگی در کشور باشیم. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر محمدهادی ایمانیه در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان که با حضور سید محمد حسینی معاون پارلمانی رئیس جمهور برگزار شد، اظهار کرد: نماینده ولی فقیه استان فارس به عنوان یک چهره دانشگاهی و حوزوی توانسته جمعی از حوزویان و دانشگاهیان را برای تدوین برش سند توسعه فرهنگی که نمادی از هماهنگی و همکاری سازمان‌های مختلف است، گرد هم جمع کند که امیدواریم در عمل بتوانیم این برش را اجرا کنیم.
ایمانیه ادامه داد: مشخص شدن زمان‌بندی اجرای سند، رصد شدن سند و تذکر دادن و راهنمایی سازمان‌های مربوطه از جمله اقداماتی که در حال انجام است.
وی با بیان اینکه استان فارس محل و منشأ برای بسیاری از خلاقیت‌ها و ابتکارات امور فرهنگی و اجتماعی است، گفت: استان فارس می‌تواند در حوزه فرهنگی و اجتماعی پیشتاز حرکت‌های مثبت و جهادی باشد.
استاندار فارس گفت: سپاه فجر استان فارس فعالیت‌های قابل توجهی از جمله طرح چهارشنبه‌های طلایی را انجام داده است؛ همچنین طرحی هم برای پاک‌سازی روستا از اعتیاد دارد که این طرح می‌تواند یک الگوی جهانی باشد.
وی گفت: قرارگاهی تحت عنوان محرومیت‌زدایی به نام مبارک احمد بن موسی(ع) ایجاد شده است تا فعالیت‌های عمرانی و فرهنگی در مناطق آسیب‌پذیر دنبال شود.
ایمانیه افزود: اقدامات بسیار خوب و مؤثری نیز توسط سازمان فرهنگی شهرداری شیراز انجام شده است. به عنوان مثال امسال طرح محلات مسجدمحور در ۵۰ مسجد آغاز شد.
استاندار فارس گفت: قرارگاهی را در راستای تأکیدات رهبر معظم انقلاب برای صیانت از جمعیت راه‌اندازی کردیم و سازمان‌ها برای صیانت از جمعیت و رفع مشکلات کاهش جمعیت پای کار آمدند.
همچنین اقدامات ارزشمندی در کاهش تکدیگری و حمایت از بانوان بدسرپرست و بی‌سرپرست و کاهش طلاق و افزایش استحکام خانواده در حال پیگیری 
و اجراست.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی