[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

فارس وارد وضعیت قرمز شد، روزنامه شیراز نوین

به گزارش دریافتی شیرازنوین، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به تغییر وضعیت رنگ‌بندی کرونا در استان فارس، گفت: سه شهرستان در استان فارس به وضعیت قرمز و ۱۰ شهرستان به وضعیت نارنجی درآمد.
دکتر سید وحید حسینی روز یکشنبه با اشاره به آخرین گزارش وضعیت رنگبندی کرونا در استان فارس اظهار کرد: هم اکنون شهرستان‌های استهبان، خنج و اوز در وضعیت قرمز و ۱۰ شهرستان شیراز، اقلید، خرم‌بید، سرچهان، پاسارگاد، ممسنی، نی‌ریز، جویم، لارستان و گراش در وضعیت نارنجی قرار دارند. همچنین سه شهرستان کوه‌چنار، فراشبند و خفر در وضعیت آبی و سایر شهرستان‌ها در وضعیت زرد قرار دارند. مسئول حوزه سلامت فارس روند ابتلا و بستری در استان فارس طی روزهای اخیر را افزایشی اعلام کرد و گفت: با افزایش موارد ابتلا در استان، تنها در ۲۴ ساعت گذشته، یکصد بیمار مثبت و دارای علائم کرونا، نیازمند خدمات درمانی بیشتر بوده و در بخش‌های کووید ۱۹ بیمارستان‌های فارس بستری شدند.
دکتر حسینی یکی از نگرانی‌های حوزه سلامت در موج هفتم کرونا را افزایش موارد سهل انگاری و بی توجهی نسبت به خطر این بیماری در مقایسه با موج‌های پیشین عنوان کرد که با گسترش موارد ابتلای خانوادگی و کاهش پایبندی به قرنطینه خانگی بیماران همراه بوده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز از مردم خواست تا ضمن رعایت جدی شیوه‌نامه‌های بهداشتی، با مشارکت جدی در زمینه دریافت به موقع واکسن و تکمیل برنامه واکسیناسیون، خطر موج هفتم کرونا را تا حد امکان کاهش داده و در ارتقای ایمنی جامعه نسبت به این بیماری سهیم شوند.
او با اعلام اینکه تاکنون نزدیک به ۷۱هزار دوز یادآور واکسن در استان تزریق شده است، از افرادی که تاکنون سه دوز واکسن کرونا را دریافت کرده اند، دعوت کرد تا با مراجعه به پایگاه‌های واکسیناسیون و دریافت به موقع دوز یادآور، ایمنی خود را در برابر این بیماری افزایش دهند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی