[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

یک روز بدون مرگ با افزایش ابتلا ، روزنامه شیراز نوین

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، آخرین وضعیت کرونا در استان فارس را اعلام کرد. به گفته ابوذر پاریزی، از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دومیلیون و ۱۸۷هزار و ۹۷۵ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۴۱هزار و ۴۸۶ بیمار مثبت شناسایی شده است. وی گفت: از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک‌میلیون و ۷۸۴هزار و ۸۹۵ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۲۳هزار و ۶۲۰ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۴۰۳هزار و ۸۰ مورد تست سریع انجام شده و ۱۱۷هزار و ۸۶۶ بیمار مثبت شناسایی شده است.
پاریزی خاطرنشان کرد: با بستری ۱۰۰ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم‌اکنون ۴۶۷ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۵۸ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
بر اساس این اطلاعیه، در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوتی کووید ۱۹ در فارس ثبت نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت‌هزار و ۴۸ نفر است.
همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۶۲۸هزار و ۷۱۸ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته‌اند که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی 
خارج شده‌اند.
در حال حاضر مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دوز، به هشت‌میلیون و ۱۸۵هزار و ۵۱۲ دوز رسیده که از این تعداد سه‌میلیون و ۴۲۵هزار و ۳۰۶ دوز نوبت اول، سه‌میلیون و ۱۳۲هزار و ۳۲۰ دوز نوبت دوم، یک‌میلیون و ۵۵۷هزار و ۱۳ دوز نوبت سوم و ۷۰هزار و ۸۷۳ دوز یادآور واکسن بوده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی