[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۲۱
  • دوره جدید

فولکس واگن تاکسی هوایی عمودپرواز خودران می‌سازد ، روزنامه شیراز نوین

با افزایش اقبال به تاکسی‌های هوایی عمودپرواز، نباید تعجب‌آور باشد که خودروسازان هم به ‌این حوزه علاقه‌مند شده‌اند. ‌این هفته، گروه فولکس واگن در چین از نمونه اولیه چنین محصولی رونمایی کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیواطلس،‌ این تاکسی هوایی موسوم به وی او - که مخفف عبارت جابه‌جایی عمودی یا Vertical Mobility است - به عنوان ببر پرنده نیز شناخته می‌شود.
نمونه اولیه‌ این تاکسی هوایی ۱۱.۲ متر طول و ۱۰.۶ متر عرض داشته و دارای ۸ پروانه افقی برای بلند شدن عمودی به همراه دو پایه فشار دهنده عمودی در عقب برای پرواز سریع به سمت جلو است. ‌این محصول از طریق مشارکت فولکس‌واگن چین، شرکت طراحی بریتانیایی اورنج و شرکت هوانوردی چینی سانوارد ساخته شد. قرار است مدل فعلی چندین پرواز آزمایشی را در اواخر سال جاری میلادی انجام دهد و پس از آن یک نمونه اولیه بهبود یافته پروازهای آزمایشی دیگری در اواخر تابستان آینده انجام خواهد داد. فولکس واگن چین تصریح کرده مدل تجاری نهایی کاملاً خودران خواهد بود و می‌تواند چهار سرنشین و چمدان‌های آن‌ها را تا حداکثر ۲۰۰ کیلومتر حمل کند. بنابراین، ‌این محصول علاوه بر سفرهای درون شهری برای سفرهای کوتاه برون شهری نیز قابل استفاده خواهد بود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی