[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

تأکید تولیت حرم مطهر بر حمایت از انجمن‌ها و تشکل‌های ورزشی، روزنامه شیراز نوین

تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی با اشاره به اهمیت ‌ایجاد تشکل‌ها و انجمن‌ها به عنوان سرمایه‌های مردمی ‌بر لزوم حمایت از آن‌ها تأکید کرد.
حجت‌الاسلام ابراهیم کلانتری در دیدار با اعضای هیئت مدیره انجمن نویسندگان، خبرنگاران و عکاسان ورزشی استان فارس، ضمن بیان اهمیت وجودی تشکل‌های مردمی گفت: تشکل‌ها و انجمن‌ها از ضرورت‌های مهم هر کشور به شمار می‌روند که تشکیل‌دهنده و تقویت‌کننده سرمایه‌های اجتماعی هستند که سبب پیشبرد بهتر امور و همدلی و همکاری میان مردم و مسئولان در حوزه‌های مختلف می‌شوند، بنابراین باید در تقویت و گسترش آن‌ها تلاش و کوشش شود.
او ضمن تأکید بر اهمیت جوانمردی و پهلوانی در اسلام، به «حِلْفُ الْفُضول» اشاره کرد و گفت: «حِلْفُ الْفُضول»، اشاره به عهد و پیمانی دارد که پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) قبل از بعثت با عده‌ای از جوانان مکه در خانه عبدالله بن جدعان بسته بودند. کسانی که ‌این پیمان را بستند سوگند یاد کردند تا ستمدیدگان و افراد غریبه‌ای را که وارد شهر می‌شوند و مورد ستم زورمندان واقع می‌شوند یاری کنند. «حلف‌الفضول»، پس از ظهور اسلام نیز محترم شمرده شد.
تولیت حرم مطهر گفت: نمونه‌های تشکل و گروه‌هایی از ‌این دست در اسلام و ‌ایران بسیار هستند: همین «عیاران»گروهی بودند که طرفدار جوان‌مردی و بخشش و کمک به ضعیفان بودند و اصول اخلاقی و مبارزاتیِ ویژه‌ای را برگزیده و کمک به فقیران را پیشه خود ساخته بودند.
او به اهمیت حضور تشکل‌ها در حوزه‌های مختلف اشاره کرد و گفت: در دنیای امروز تشکل‌ها نقش مهمی ‌در پیشبرد اهداف فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و البته ورزشی دارند. شکل‌گیری انجمن نویسندگان، خبرنگاران و عکاسان ورزشی در استان فارس، اقدام با ارزشی است که می‌تواند با تعامل و همکاری سازنده و اصولی با سازمان‌ها و نهاد‌های ورزشی کشور و تبادل افکار با شیوه‌های مناسب رسانه‌ای، برای ارتقاء فرهنگ ورزش در کشور، گام‌های اساسی بردارد.
کلانتری در ادامه با اشاره به اهمیت صداقت در رسانه، گفت: یکی از ارزش‌های گم شده بشر در دنیای امروز، صداقت است. قدرت‌های استکباری به‌طور کلی بر روی صداقت خط بطلان کشیده‌اند و با هر مطلب کذب و دروغ سعی در فریب و انحراف اذهان عمومی‌ در جهت پیشبرد مطامع ناصواب خود دارند.
او گفت: ما به‌عنوان یک ‌ایرانی و یک مسلمان انقلابی با آن پیشینه روشن از جوانمردی، موظف هستیم در‌ این حوزه با همه وجود، اصل صداقت را رعایت کنیم و توجه داشته باشیم که در نهایت، طبق وعده‌های الهی، ‌این صداقت است که بر کذب پیروز می‌شود. «یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ وَکُونُوا مَعَ الصَّادِقِینَ» ‌ای کسانی که ‌ایمان آورده‌اید، از خدا پروا کنید و با راستان باشید. (آیه ۱۱۹ سوره توبه). نویسندگی، خبرنگاری و عکاسی، میدان آزمونی در راستای رسیدن به ‌این آیه شریفه و عمل به دستور الهی «کُونُوا مَعَ الصَّادِقِین» است.
تولیت حرم مطهر، در ادامه ضمن تأکید بر ضرورت حمایت از انجمن‌ها و تشکل‌های ورزشی گفت: از آنجایی که ‌این تشکل‌ها با ترویج امر ورزش، در‌ ایجاد و افزایش روحیه نشاط و شادابی و امید به آینده در جامعه و مشارکت هر چه بیشتر جوانان در فعالیت‌های ورزشی و کشف استعداد‌های برتر، نقش مهمی ‌ایفا می‌کنند، لازم است مسئولان با حمایت خود در توسعه کمی ‌و کیفی ‌این تشکل‌ها، کوشا باشند. خیرین گرامی ‌نیز در ‌این زمینه می‌توانند کمک کنند. حرم مطهر حضرت احمدبن موسی(ع) نیز آماده هرگونه همکاری و حمایت معنوی از ‌این تشکل‌های ارزشمند است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی