[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

خبری از اعتبار دولتی نیست ، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس خطاب به مسئولان بر تکمیل پروژه‌های استان در اسرع وقت تأکید کرد و از آنها خواست تا به بودجه‌های دولتی اکتفا نکنند و برای اتمام پروژه‌ها به‌دنبال راه‌های میان‌بر باشند. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر محمدهادی ایمانیه در جلسه بررسی پروژه‌های کلان حوزه عمرانی استان، بر استفاده از راه‌های میان‌بر تأکید کرد و اظهار داشت: برای رفع مشکلات و اتمام پروژه‌ها به‌ویژه در حوزه آب‌رسانی، باید راه‌های جدید را کشف کرده و صرفاً به امید بودجه‌های دولتی کار را متوقف نکنیم. 
وی ضمن کسب اطلاع از وضعیت سدها و شبکه‌های آب استان شامل سد کوار، سد تنگاب، سد درودزن، سد قیر، سد رودبال، سد چشمه‌عاشق، سد نرگسی و سد هایقر گفت: بودجه دولتی برای تکمیل این سدها راه نخست است، ولی باید از راه‌های دیگری نیز بهره برد. 
مقام عالی دولت در فارس، استفاده حداکثری از ظرفیت ماده ۵۶ با همکاری نمایندگان که اخیراً ۴ الی ۵ مورد جدید به آن اضافه شده است را به‌عنوان راه دوم معرفی کرد و راه سوم را استفاده از مسئولیت اجتماعی صنایع و معادن دانست. 
دکتر ایمانیه همچنین اعلام فراخوان جذب سرمایه گذار را در این راه مؤثر دانست و گفت: سازمان آب منطقه‌ای باید با اعلام فراخوان نسبت به جذب سرمایه‌گذار با مضمون آبیاری زمین‌های کشاورزی برای اتمام پروژه‌های موجود اقدام کند. 
وی با تأکید بر اینکه می‌توان از ظرفیت صنایع نیز بهره‌ برد، گفت: بر اساس قانون، صنایع معدنی و معادن باید سالانه یک درصد از فروش خود را به مسائل زیست‌محیطی تخصیص دهند؛ موضوعی که در این راستا نیز می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.
به گفته وی و بر اساس ارائه گزارش از سوی نماینده آب منطقه‌ای، سد کوار به طول ۱۲۵ کیلومتر نیازمند ۳۵۰میلیارد تومان اعتبار است و در حال حاضر ۵۰ کیلومتر آن در حال اجراست و تا پایان سال تمام می‌شود. سد تنگاب نیز به طول ۲۷ کیلومتر با ۹۲ درصد پیشرفت فیزیکی رو به اتمام است. شبکه‌های آب‌رسانی پایین دست سد درودزن ۷۹ درصد پیشرفت دارد، اما برای تکمیل به ۱۶۰۰میلیارد تومان اعتبار نیازمند است. شبکه سد سلمان در شهرستان قیر نیز به ۳۰میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد. سد رودبال ۱۹ کیلومتر لوله‌گذاری دارد که نیازمند ۳۵۰میلیارد تومان اعتبار است و تنها پنج کیلومتر کار انجام شده است. استاندار فارس مجدداً تأکید کرد که تأمین اعتباراتی با حجم وسیع و متنوع فوق، نیازمند استفاده از راه‌های دیگری به جز بودجه‌های معمول سالیانه است که خوشبختانه در چند ماه گذشته با جدیت راه‌های دیگری موردتوجه قرار گرفته و بعضاً به نتایج ارزشمندی نیز منجر شده است. دکتر ایمانیه اظهار داشت: بحث آموزش سازمان‌ها از سوی سازمان برنامه و بودجه جهت تشریح بندهای مختلف بودجه و آگاهی‌بخشی ضرورت دارد.
دکتر ایمانیه در پایان اظهار داشت: روند پیشرفت 40 پروژه کلان استان ان‌شاءالله تا آخر مردادماه در جلسات روزانه با حضور مدیران مربوطه برگزار خواهد شد و تصمیمات لازم جهت رفع موانع و تسریع در اتمام پروژه اتخاذ خواهد شد و مردم عزیز نیز در جریان قرار 
خواهند گرفت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی