[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

خروج تالار مرکزی شهر شیراز از رکود ۸ساله، روزنامه شیراز نوین

با پیگیری استاندار فارس، پروژه احداث تالار مرکزی شهر شیراز که بیش از ۷ سال بر زمین مانده بود، دوباره وارد فاز اجرایی شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر محمدهادی ایمانیه در جلسه پیگیری پروژه‌های کلان عمرانی استان، روند احداث تالار مرکز شهر را پیگیری کرد. 
وی با بیان اینکه گره بزرگ این پروژه درگیری ۸ سازمان با یکدیگر بود، گفت: در این پروژه هر سازمان که زمینی در آن محدوده داشت، ادعایی مطرح کرده بود و همین عامل، زمینه معطلی پروژه تالار مرکزی شیراز را موجب شده بود.
وی با اشاره به اینکه اکنون با هماهنگی خوب اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، امور اقتصاد و دارایی و مدیریت و برنامه ریزی قرار شد سند این ملک صادر شود، افزود: پیمانکار در حال انجام کار در کارگاه و احداث سازه است. پس از تکمیل، سازه در محل نصب خواهد شد و در حال حاضر پروژه ۳۵ درصد پیشرفت دارد. 
نماینده عالی دولت در فارس در ادامه از قول مساعد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای حمایت از احداث تالار مرکزی شیراز خبر داد و گفت: آقای وزیر قول داده‌اند سالی صدمیلیارد تومان تا چهار سال برای این پروژه پرداخت کنند؛ البته با هماهنگی مجددی که با ایشان انجام شد، قول مساعد داده شد که با تأمین اعتبار سریع‌تر در مدت زمانی کمتر از 4 سال تالار مرکزی مورد بهره برداری قرار گیرد. 
استاندار فارس با تأکید بر لزوم تدوین صورت‌جلسه‌ای مبنی‌بر مشخص کردن زمان تحویل، مبلغ هزینه مورد نیاز و شیوه تأمین اعتبار گفت: باید صورت جلسه‌ای با این مضمون و قابل رصد تدوین شود. 
وی افزود: علاوه بر ۴۰۰میلیارد تومانی که وزارت ارشاد به این پروژه اختصاص می‌دهد، از محل صندوق مسئولیت اجتماعی کمک‌هایی به این پروژه خواهد شد تا ظرف مدت کمتر از چهار سال به بهره‌برداری برسد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی