[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

داوری مسابقه‌ طراحی یادمان مقاومت انجام و اسامی منتخبان اعلام شد، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل دفتر فنی استانداری فارس از برگزاری مراسم داوری آثار ارسالی به دبیرخانه مسابقه طراحی یادمان مقاومت در فارس خبر داد و گفت: از مجموع ۱۵۰ اثر ارسالی، ۵۰ اثر برای داوری انتخاب و اسامی نفرات برگزیده اعلام شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، امیرحسین جمشیدی عنوان کرد: این مسابقه با همکاری استانداری فارس، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان و به منظور ارج نهادن به مقام والای رزمندگان و شهدای استان برگزار شد.
وی با عنوان اینکه نمایندگانی از استانداری فارس، اداره کل راه و شهرسازی، سازمان نظام مهندسی ساختمان فارس، دانشگاه هنر و دانشگاه شیراز فرایند داوری این مسابقه را عهده دار بودند، خاطرنشان کرد: پارامترهایی همچون حکمت هنر ایرانی اسلامی، دین پژوهی ایرانی اسلامی در راستای توجه به هویت کالبدی شهر شیراز، شأن و اهمیت جایگاه دفاع مقدس، رعایت تناسبات شهری، میزان تحقق‌پذیری طرح، تعلق آن به فرهنگ ایرانی اسلامی و منحصر به فرد بودن آن از جمله معیارهای پایه ارزیابی طرح توسط هیئت داوران بود.
مدیرکل دفتر فنی استانداری فارس خاطرنشان کرد: جانمایی این پروژه در یکی از مرتفع‌ترین نقاط شهر شیراز واقع در بام شیراز به عنوان قطب فرهنگی، اجتماعی و مذهبی شهر و در بالاترین نقطه ارتفاعات این منطقه خواهد بود. محدوده زمین اجرای این پروژه یک هکتار و مکان اجرای پروژه در حدود ۲هزار مترمربع در ضلع جنوبی کمربندی شمال شیراز با نام بام شیراز می‌باشد.
به گفته جمشیدی، وجودکوه در این محل به اختلاف ارتفاع حدوداً ۴۰۰ متری نسبت به محدوده پیرامونی، قابلیت شکل‌گیری یک نشانه شهری تأثیرگذار در سطح شهر شیراز را امکان پذیر می‌کند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی