[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

آیا خوابیدن زیر باد کولر مضر است؟ ، روزنامه شیراز نوین

برخی ممکن است که اجازه دهند تا پنکه یا کولر تمام شب کار کند و خود را از این طریق خنک نگه دارند؛ اما آیا این کار برای سلامت فرد مضر است؟ به گزارش بهداشت نیوز، کریستن لپ یک کارشناس مسئله خواب، استدلال می‌کند که اگرچه طرفداران این روش ممکن است راحتی بیشتری در طول خواب داشته باشند، اما ممکن است با جنبه‌های منفی نیز همراه باشد.
واکنش‌های آلرژیک را تحریک می‌کند
لپ می‌گوید: «پنکه یا کولر شما به طور بالقوه می‌تواند رگباری از گرد و غبار و ذرات گرده را از سراسر اتاق شما پخش کند.» بنابراین اگر آسم یا آلرژی دارید، گرد و غبار در اطراف اتاق شما می‌تواند علائم را بدتر یا تحریک کند.
هوای خشک
وی افزود: «اگر با دهان باز بخوابید، دمیدن مداوم هوا می‌تواند باعث خشکی آزاردهنده دهان شود. برخی افراد تمایل دارند با چشمان نیمه باز بخوابند. در حالی که این معمولاً عوارض جانبی کمی ‌دارد، خشکی بیش از حد می‌تواند باعث سوزش چشم شود. مخصوصاً برای افرادی که از لنز استفاده می‌کنند.
گرفتگی بینی و گلو
هوای خشک که در اطراف اتاق رانده می‌شود همچنین باعث گرفتگی حلق و بینی می‌شود. از آنجایی که فن‌ها بینی، دهان و گلوی شما را خشک می‌کنند، بدن شما ممکن است بیش از حد به جبران این خشکی بپردازد و مخاط اضافی برای روان کردن بدن شما تولید کند. با این حال، تولید بیش از حد مخاط مجرای بینی را مسدود می‌کند و منجر به سینوزیت می‌شود که باعث ایجاد علائمی ‌مانند سردرد سینوسی، گرفتگی بینی و خروپف می‌شود.
سفتی و التهاب عضلات
این به دلیل تأثیر هوای سرد است. هوای خنکی که از یک پنکه مستقیماً روی بدن شما متمرکز می‌شود، می‌تواند باعث شود که با عضلات سفت و دردناک از خواب بیدار شوید، به خصوص اگر پنکه را نزدیک صورت خود قرار دهید؛ گردن شما ممکن است سفت شود و درد کند. این به این دلیل است که هوای سرد به طور ناخواسته باعث گرفتگی عضلات می‌شود، به این معنی که عضلات شما منقبض هستند.
در نتیجه، اگرچه استفاده از پنکه ممکن است احساس تعریق در شب‌های طولانی و گرم را از بین ببرد، اما می‌تواند باعث ناراحتی بیشتر از تسکین آن شود.
راه‌های دیگر برای شاداب ماندن در تمام شب، عبارتند از:
• از ملافه سرد استفاده کنید.
• لباس مناسب بپوشید.
• پرده‌های رنگ روشن را آزمایش کنید.
• قبل از خواب حمام آب گرم بگیرید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی