[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

لزوم صدور بیمه ورزشی ورزشکاران، روزنامه شیراز نوین

با توجه به دستورالعمل صادره از سوی وزارت ورزش و ‌جوانان، تمامی ‌ورزشکاران جهت شرکت در هرگونه فعالیت ورزشی، کلاس آموزشی، تمرینی و مسابقات ورزشی ملزم به اخذ کارت بیمه ورزشی و اماکن ورزشی موظف به اخذ بیمه مسئولیت مدنی می‌باشند.
به گزارش روابط عمومی ‌و پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان استان فارس حسام زارع مهذبیه رئیس اداره امور حقوقی و املاک اداره کل ورزش و جوانان در خصوص وقوع حوادث ناشی از فعالیت‌های ورزشی گفت: حوادث ورزشی اماکن کوچک یا مجموعه‌های بزرگ ورزشی نمی‌شناسد و در جریان هر فعالیت ورزشی ممکن است حادثه رخ دهد، حوادثی که شاید خسارت‌های مالی و جانی برای فعالان عرصه ورزش به دنبال داشته باشد و مسئولیت آن می‌تواند به عهده مدیران یا مربیان آن مجموعه باشد.
زارع مهذبیه در ادامه در خصوص بیمه اماکن و حوادث ورزشی نیز اظهار داشت: هرگونه خسارتی که تحت پوشش بیمه نامه باشد قابل جبران خواهد بود و حوادثی که ممکن است در نتیجه فعالیت‌های ورزشی یا در اماکن ورزشی برای مراجعین رخ بدهد و علت آن قصور و کوتاهی مربیان یا مدیران آن مجموعه باشد با داشتن بیمه نامه مسئولیت اماکن و مجموعه‌های ورزشی و همچنین خسارات ناشی از حوادث ورزشی قابل جبران است و همه مدیران و صاحبان باشگاه‌های ورزشی از قبیل استخرها، سالن‌های ورزشی، بدن‌سازی، ورزش‌های رزمی‌ و ورزش‌های همگانی با رعایت اصول ایمنی و حفاظتی می‌توانند در زمان وقوع حادثه با توجه به نوع و میزان پوشش‌های بیمه‌ای خسارات خود را دریافت نمایند.
مشاور عالی مدیرکل ورزش و جوانان استان افزود: با توجه به شرایط مندرج در بیمه نامه جبران هزینه‌های پزشکی ورزشکاران، جبران خسارت نقص عضو و فوت، در ماه‌های عادی و ماه‌های حرام و به طور کلی هر بیمه گذار می‌تواند به انتخاب خود میزان پوشش‌های بیمه نامه‌ای را انتخاب و خریداری نماید.
زارع مهذبیه در ادامه بیان داشت: بیمه حوادث ورزشی با بیمه مسئولیت اماکن ورزشی با هم متفاوت است و در بیمه حوادث ورزشی که قراردادی است فی ما بین فدراسیون یا هیئت پزشکی ورزشی استان و ورزشکار، فدراسیون و هیئت پزشکی ورزشی استان تعهد می‌نماید در قبال دریافت حق بیمه از ورزشکار در صورت وقوع حادثه و بروز آسیب ورزشی طبق مقررات خود غرامت درمان هزینه‌های پزشکی ورزشکار مصدوم را بر اساس تعرفه‌های ورزشی پرداخت نماید. اما بیمه مسئولیت اماکن ورزشی هرگونه خسارت جانی که تحت پوشش بیمه نامه بوده و در اثر قصور مدیریت یا مربیان ورزشی در محل بیمه شده برای ورزشکاران و یا افراد مراجعه کننده و یا تماشاگران اتفاق بیفتد را تحت پوشش خود قرار دهد.
این کارشناس امور حقوقی، ورزشکاران، مربیان و مدیران اماکن ورزشی را به بیمه نمودن فعالیت‌ها و تمرینات و مسابقات ورزشی توصیه کرد و پوشش‌های بیمه‌ای را یکی از راه‌های دسترسی جبران خسارات وارده ناشی از فعالیت‌های ورزشی دانست.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی