[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

تقدیر از ورزشکار شیرازی تاریخ ساز پاورلیفتینگ ، روزنامه شیراز نوین

به همت هیئت بدن‌سازی و پرورش اندام فارس، از مهرداد ظفری تنها ایرانی دارنده مدال مسابقات پاورلیفتینگ قهرمانی جهان تجلیل شد.
به گزارش روابط عمومی ‌و پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان فارس به نقل از روابط عمومی‌ هیئت بدن‌سازی و پرورش اندام فارس، جلسه‌ای با حضور دکتر حیدر صفرپور مدیرکل اداره ورزش و جوانان، محمد علی فرهنگ مهر رئیس هیئت بدن‌سازی و پرورش اندام و جمعی از بزرگان، پیشکسوتان، قهرمانان، مربیان و داوران رشته پاورلیفتینگ برگزار و در ابتدای جلسه عملکرد هفت ساله رشته پاورلیفتینگ بررسی شد.
رئیس هیئت بدن‌سازی و پرورش اندام فارس در این باره گفت: هیئت در هفت سال گذشته اقدامات مؤثر و خوبی را در رشته ورزشی پاورلیفتینگ انجام داده که این اقدامات به سه بخش تقسیم بندی می‌شوند.
وی افزود: بخش فنی شامل برگزاری کلاس‌های متعدد آموزشی، مربیگری و داوری بود که ورزشکاران و مربیان ما در این رشته در بخش بانوان و آقایان با علم روز دنیا آشنا و بحث بعدی پشتوانه و زیرساخت‌های پاورلیفتینگ بود که از ابتدای سال ۹۴ که با آغاز مدیریت بنده شروع شده بود تمامی ‌تجهیزات و امکانات لازم را جهت برگزاری مسابقات و اردوهای ورزشکاران عزیز استان فارس فراهم کرد که با مبلغی حدود پنج میلیارد ریال این تجهیزات در اختیار ورزشکاران منتخب قرار گرفته و خواهد گرفت.
فرهنگ مهر ادامه داد: بحث سوم هم اعزام‌ تیم‌های منتخب فارس بود که در این اعزام‌ها هیئت کلیه هزینه‌های رفت و برگشت، اسکان، هزینه وزن کشی و تمام ریز هزینه‌ها را انجام می‌داد و از ورزشکاران و تیم‌های منتخب استان فارس جهت حضور قدرتمندانه در مسابقات قهرمانی کشور حمایت می‌کرد.
رئیس هیئت بدن‌سازی و پرورش اندام افزود: این برنامه‌ریزی‌ها بالاخره نتیجه داد و ورزشکاران فارسی توانستند به قله‌های افتخار در کشور و میادین بین‌المللی و جهانی دست پیدا کنند.
وی تصریح کرد: مهرداد ظفری برای اولین بار در تاریخ موفق شد به عنوان یک ایرانی به مدال برنز مسابقات جهانی پاورلیفتینگ دست پیدا کند.
فرهنگ مهر بیان داشت: در روز نخست مسابقات جهانی پاورلیفتینگ کلاسیک در آفریقای جنوبی، مهرداد ظفری در دسته 59 کیلوگرم روی تخته رفت. این ملی پوش کشورمان در رقابت نزدیک با رقبای قدرتمند خود در اسکوات رکورد 190 کیلوگرم، در پرس سینه رکورد 125 کیلوگرم و در ددلیفت رکورد 217.5 کیلوگرم را به نام خود ثبت کرد. ظفری در مجموع با 532.5 کیلوگرم به کار خود پایان داد. مهرداد ظفری به مدال برنز حرکت‌های پرس سینه و ددلیفت هم دست پیدا کرد و در مجموع یک اتفاق تاریخی را رقم زد و توانست روی سکوی مجموع جهان بایستد و ورزشکارانی از کشورهای فرانسه و ژاپن بالاتر از ظفری به مدال‌های طلا و نقره مجموع دست یافتند.
وی خاطر نشان کرد: ملی پوش پاورلیفتینگ کشورمان به اولین ایرانی تبدیل شد که بعد از 25 سال از راه‌اندازی این رشته در ایران، توانست روی سکوی مجموع بزرگ‌سالان جهان بایستد.
در ادامه، محمدعلی فرهنگ مهر گفت: پس از تاریخ سازی مهرداد ظفری در مسابقات جهانی، هیئت تصمیم داشت با تشویق و حمایت‌های خودش از این قهرمان ارزنده و با اخلاق بتواند زمینه‌های تشویق ورزشکاران دیگر را فراهم کند و هدیه‌ای به رسم یادبود شامل لوح تقدیر و مبلغی به صورت نقدی با حضور مدیر کل تقدیم ایشان گردید.
در انتهای این مراسم، فرهنگ مهر از مدیر کل درخواست مکانی جهت تجهیز و بنیان‌گذاری خانه پاورلیفتینگ کرد و ادامه داد اگر اداره کل مکانی به این منظور در اختیار این هیئت قرار بدهد، هیئت با هزینه خودش اقدام به تجهیز آن می‌کند و این مجموعه را در اختیار ورزشکاران قرار می‌دهد که ورزشکاران بتوانند با برگزاری اردوهای مختلف به بالاترین سطح آمادگی خودشان برسند و این قول را داد که با داشتن مکانی اختصاصی روزهای بسیار درخشانی را می‌توانیم در پاورلیفتینگ شاهد باشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی