[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

فرماندار گراش خبر داد: اعتبارات عمرانی گراش فارس ۸۸ درصد افزایش یافت ، روزنامه شیراز نوین

 فرماندار گراش فارس گفت: اعتبارات عمرانی این شهرستان در سال ۱۴۰۱ با ۸۸ درصد افزایش نسبت به سال قبل به ۴۷۶میلیارد ریال رسید.
محمود طاهرزاده روز چهارشنبه در کمیته برنامه ریزی گراش اظهار داشت: این میزان افزایش از سه منبع شامل سه درصد نفت و گاز، تملک و دارایی‌های سرمایه ای و توازن بود که بین دستگاه‌های مختلف توزیع شد. طاهرزاده با بیان اینکه اولویت تخصیص بودجه با طرح‌های نیمه تمام شهرستان است، گفت: یکی از نکات بارز و شاخص بودجه سال ۱۴۰۱، در سطح ملی و استانی توجه به مناطق روستایی و محروم است که این مهم باید به طور جدی در دستور کار مدیران قرار گیرد.
وی به اشاره به سیاست‌های راهبردی دولت سیزدهم در نحوه تخصیص بودجه ۱۴۰۱ نیز گفت: توزیع اعتبارات امسال با اولویت محرومیت زدایی و توسعه زیرساخت‌ها و توجه به مناطق کم برخوردار و همچنین اتمام پروژه‌های 
نیمه تمام است.
فرماندار گراش گفت: راه‌های روستایی اَرَد- مز، زینل آباد و خلیلی، احداث جاده چک چک، آب‌رسانی به ارد و روستای زینل آباد، تأمین آب آشامیدنی مجموعه فداغ، احداث مخزن پنج‌هزار مترمکعبی شهر گراش و تکمیل و تجهیز مراکز بهداشت در حوزه شهری و روستایی، از جمله پروژه‌های اولویت‌دار این شهرستان در توزیع اعتبارات امسال است.
وی یادآور شد: تکمیل و شتابب بخشی در اجرای زمین‌های چمن مصنوعی پنج روستای بخش مرکزی، تکمیل مجموعه ورزشی محبی گراش، تجهیز مدارس سطح شهرستان و همچنین ایجاد زیرساخت‌ها و توسعه شهرک صنعتی از دیگر پروژه‌های عمرانی و مورد توجه در توزیع بودجه سال جاری خواهد بود.
وی با گلایه از عدم جذب کامل اعتبارات عمرانی در سال ۱۴۰۰ و کم کاری برخی از دستگاه‌های اجرایی، گفت: بودجه سال گذشته افزون بر ۲۵۰میلیارد ریال اختصاص یافته بود که کمتر از ۵۰ درصد آن جذب شد.
وی با بیان اینکه الزامات قانونی و سیاست‌های شهرستان در توزیع اعتبارات لحاظ شده است، افزود: توزیع اعتبارات بر اساس عدالت و اولویت بندی پروژه‌های عمرانی و با نگاه تحول‌آفرین بین دستگاه‌های اجرایی توزیع شده است.
فرماندار گراش با اشاره به ضرورت کار جهادی و تلاش شبانه‌روزی برای زدودن محرومیت از چهره شهرستان به ویژه در مناطق روستایی، گفت: کم کاری در جذب اعتبارات دولتی از هیچ دستگاه اجرایی پذیرفتنی نیست.
وی گفت: می‌طلبد همه مدیران شهرستانی هم راستا با سیاست‌های دولت در رفع مشکلات مردم و توسعه و پیشرفت گراش حضور میدانی و عملیاتی در صحنه‌های مختلف به ویژه کارهای عمرانی داشته باشند.
رئیس شورای برنامه ریزی شهرستان گراش تصریح کرد: بدون شک جذب کامل بودجه شهرستان را در مسیر توسعه قرار می‌دهد و در این راستا باید از ظرفیت نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی هم بهره برد.
طاهرزاده همچنین خواستار جذب اعتبارات ملی در کنار بودجه استانی شد و گفت: جذب اعتبارات ملی، ملاک ارزیابی مدیران در این شهرستان است و مدیران باید همت خود را به کار گیرند تا با رایزنی و پیگیری منابع بیشتری را برای شهرستان جذب کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی