[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

تعطیلی ۱۱ قصابی متخلف در جاده مهارلو ، روزنامه شیراز نوین

کارشناس مسئول واحد بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان سروستان گفت: ۱۱ واحد قصابی در جاده مهارلو- شیراز از سوی کارشناسان بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان این شهرستان، به دلیل رعایت نکردن موازین بهداشتی تعطیل شد.
بر اساس گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان سروستان، مهناز بنگری در این باره افزود: با توجه به خطر شیوع تب کریمه کنگو که بیماری مشترک بین انسان و دام است و این روزها شیوع بیشتری دارد، رعایت نکردن موازین بهداشتی از سوی قصابی‌های محور مهارلو- شیراز شکایات مردمی زیادی به دنبال داشته و در همین راستا ۱۱ واحد قصابی از سوی کارشناسان بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان سروستان، تعطیل شده است.
کارشناس مسئول واحد بهداشت محیط شبکه ادامه داد: در پی شکایات مختلف مردمی مبنی بر رعایت نکردن موازین بهداشتی و عرضه گوشت ناسالم در این قصابی‌ها و بی توجهی آنها به هشدارهای بازرسان بهداشت محیط، برای چاره اندیشی در این زمینه نشست‌های کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان سروستان برگزار شد.
وی ادامه داد: مقرر شد در گشت مشترک ادارات صمت، دامپزشکی و شبکه بهداشت و درمان سروستان، با قصابی‌های متخلف بر اساس قانون برخود شود.
او با بیان این موضوع که بیماری‌هایی مانند تب کریمه کنگو از دام به انسان از طریق گوشت آلوده منتقل می‌شود، از شهروندان خواست به توصیه‌های کارشناسان بهداشت محیط توجه کرده و گوشت موردنیاز را از قصابی‌های موردتأیید دامپزشکی و بهداشت تهیه کنند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی، با سامانه ۱۹۰ تماس بگیرند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی