[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

درمورد شهدا کوتاهی و سکوت جایز نیست، روزنامه شیراز نوین

نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز با اعتقاد به اینکه درمورد شهدا کوتاهی و سکوت جایز نیست، گفت: مدیران استان برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر مراسم تشییع و تدفین سردار شهید حاج عبدالله اسکندری اهتمام ورزند. آیت‌الله لطف‌الله دژکام روز چهارشنبه در جلسه هماهنگی برگزاری مراسم تشییع و تدفین سردار شهید حاج عبدالله اسکندری، ضمن تسلیت به مناسبت ایام شهادت حضرت امام حسین(ع) اظهار کرد: بنده از روزی که سردار بوعلی خبر پیدا شدن و بازگشت پیکر مطهر شهید را گفتند، در تمام مجالس و سخنرانی‌های خود موضوع تشییع پیکر سردار شهید حاج عبدالله اسکندری را مطرح کرده و از مردم دعوت کرده‌ام برای شرکت هرچه باشکوه‌تر در این مراسم حضور پیدا کنند.
امام جمعه شیراز ادامه داد: از قدیم گفته‌اند که احترام امامزاده را متولی نگه می‌دارد؛ اگر قرار است سرداری مانند شهید اسکندری به شیراز بیاید و این اتفاق را عادی تلقی کنیم، کوتاهی کرده‌ایم؛ درست مثل اینکه کاروان امام حسین(ع) به سمت کربلا در حرکت بود و برخی به جای همراهی با امام مشغول عبادت خود بودند.
آیت‌الله دژکام افزود: سینه زن‌ها و هیئت‌ها باید بتوانند برنامه خود را برای شرکت باشکوه در این مراسم تنظیم کنند. این مسئله عادی نیست، ما حواسمان نیست در چه حالی هستیم.
وی اضافه کرد: همه باید زیر جنازه شهید عرض ادب کنیم و هرکسی که می‌آید برای خودش است؛ وگرنه شهید به ما نیاز ندارد. 
نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت: همه ارگان‌ها و افراد در روز عاشورا اگر می‌خواهیم امام حسینی کار کنیم، باید این شهید در اولویت باشد.
وی اظهار داشت: دوستان صدا و سیما هم باید پای کار باشند و باید فضاسازی مربوط به ایام عزا در این شهر و استان و همچنین بحث دعوت همگانی جهت شرکت مردم در مراسم تشییع حفظ شود.
آیت الله دژکام با اعتقاد به اینکه در مورد شهدا کوتاهی و سکوت جایز نیست، گفت: کسی که در این موارد کوتاهی کند، از کاروان امام حسین(ع) عقب می‌ماند. این شهید برای دفاع از حرم حضرت زینب(س) شهید شده است؛ به سوریه رفته است تا حرم حضرت زینب(س) توسط داعشی‌ها تصرف نشود.
وی بیان داشت: بنابراین همه باید مبلغ این مراسم برای هرچه باشکوه‌تر شدن حضور مردم باشیم و هیئت‌ها هم باید یک غوغا و محشر راه بیندازند که سینه زن‌های امام حسین(ع) آمده اند برای تشییع کسی که در دفاع از حرم حضرت زینب(س) شهید 
شده است.
آیت الله دژکام عنوان کرد: باید حساب خود را با شهدا، ارزش‌های دینی و انقلاب صاف کنیم. به نظر بنده جوانان هیئتی ما همه 
حاضر هستند.
وی گفت: شهر آماده است و مدیریت‌ها باید به گونه ای باشد که نهایت شکوه را شاهد باشیم و ارزش‌های دینی می‌تواند در خدمت نظام و انقلاب سامان پیدا کند.
دژکام یادآور شد: از این فرصت اگر حسن استفاده نکنیم و وظیفه خود را در قبال شهید انجام ندهیم، بعد پشیمانی به همراه خواهد داشت و مثل توابین خواهیم بود که وقتی امام حسین(ع) به میدان می‌رفت، وارد صحنه نشدند و بعد متوجه اشتباه خود شدند.
وی اظهار کرد: تمام مدیریت‌ها به گونه ای این مسئله را از همین امروز پیگیری کنند که مشخص باشد هرچه تلاش می‌کنیم در خدمت شهداست و اگر قرار است کاری شود باید آرمان و ارزش‌های شهدا میدان دار شود.
نماینده ولی فقیه در استان فارس اعلام کرد: اهمیت قضیه این است و مطمئن باشید امام زمان(عج) ما را نگاه می‌کنند و رهبر معظم انقلاب نیز نگاهشان به شماست تا چه می‌کنید و جواب مناسبی از همه مجموعه‌ها دیده شود و یک رضایت از امام زمان(عج) برای احترام به کسی که سربازش بود، ببینیم و امیدواریم برای آینده شهر تا سال‌ها بیمه این شهید عزیز شود و همه برکات به برکت این شهید عزیز نازل شود.
سردار شهید عبدالله اسکندری که به «سردار بی‌سر» شناخته می‌شود، در خردادماه سال ۱۳۹۳ در محور حلب به شهادت رسید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی