[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

لزوم راه‌اندازی کنسرسیوم صنایع الکترونیک در فارس، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس با اشاره به ظرفیت عظیم شرکت‌های دانش‌بنیان و تنوع محصولات تولیدی مراکز علمی استان، گفت: زمینه حضور و بازدید مدیران صنایع بزرگ کشور از پردیس دانش‌بنیان فارس برای استفاده حداکثری محصولات شرکت‌ها فراهم شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر محمدهادی ایمانیه با حضور جمعی از مسئولان حوزه دانش‌بنیان، از «پردیس شرکت‌های دانش‌بنیان فارس» بازدید کرد.
استاندار فارس در این دیدار ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان موجود در این پردیس را مورد بررسی قرار داد و از نزدیک با نقاط قوت و ضعف آشنا شد.
دکتر ایمانیه در حاشیه این بازدید تأکید کرد: زمان بندی مشخص برای تکمیل و تأمین اعتبار ساختمان‌های پردیس دانش‌بنیان تدوین شود. 
استاندار فارس بر لزوم تشکیل سه دفتر بازاریابی، جذب و راهنمایی متقاضیان جدید تشکیل دانش‌بنیان و دفتر بازآموزی و ارتقای تکنولوژی تأکید کرد و گفت: برای ارتقای تکنولوژی‌های قدیمی باید بازآموزی و ارتقا در دستور کار قرار گیرد؛ همچنین مقرر شد میز خدمت جمع بندی مشکلات ۴۰۴ شرکت دانش‌بنیان با حضور مدیران دستگاه‌های مرتبط برگزار شود.
نماینده عالی دولت در فارس افزود: شیراز به عنوان قطب الکترونیک کشور باید در تولید تجهیزات پزشکی سهم بیشتری ایفا کند و زمینه حضور و بازدید مدیران صنایع بزرگ کشور از پردیس دانش‌بنیان فارس برای استفاده حداکثری محصولات شرکت‌ها و انعقاد تفاهم نامه فراهم شود.
دکتر ایمانیه با پیشنهاد اینکه کنسرسیوم صنایع الکترونیک در استان راه اندازی شود، خاطرنشان کرد: تمامی فعالان این حوزه وارد این کنسرسیوم شوند تا گام‌های مهمی در راستای ارتقای جایگاه استان فارس و جنوب کشور در بخش الکترونیک 
برداشته شود.
وی افزایش ریه‌های تنفسی غرب شیراز را لازم و ضروری دانست و بیان داشت: استفاده از پساب پردیس برای گسترش فضای سبز در منطقه شمال غرب شیراز اقدامی ارزشمند است.
توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان در شهرک‌های صنعتی، پیگیری مسکن اعضای شرکت دانش‌بنیان در راستای ارتقای رفاه نخبگان، پیگیری جذب اعتبارات کشوری و ارزیابی مجدد متقاضیان شرکت‌های دانش‌بنیان که در ارتباط با بیماری کرونا تقاضایشان مورد قبول قرار نگرفته است، از دیگر موضوعات مطرح شده در این بازدید بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی